• DOLAR 13.41
  • EURO 15.271
  • ALTIN 794.91
  • ...
İngiliz milletvekilinden ilginç HAMAS çıkışı!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Evening Standard gazetesinde yer alan habere göre, Avam Kamarası’nda yaptığı konuşmada Blunt, HAMAS'ı desteklemediğini ancak ülkesinin hareket hakkındaki "terör örgütü" listesine alma kararının olumsuz sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti.

Blunt, Gazze Şeridi’nin HAMAS’ın kontrolünde olduğunu hatırlatarak kararın Gazze Şeridi’ne herhangi bir şey ulaştırmaya engel olacağını ifade etti.

Uluslararası hukuka göre meşru hedefleri olan ve işgale karşı direnen halkların kınanamayacağını söyleyen Blunt, HAMAS'ıın "uluslararası hukuka göre yasal bir direnme hakkı olduğuna" dikkat çekti.

Blunt, HAMAS’ın attığı füzelerin gelişigüzel değil hedefi daha isabetli vuran füzeler olması halinde meşru sayılacağını söyledi.

HAMAS’ı desteklemediğini ve hareketi yasaklamanın şiddeti sona erdirmeyeceğini ifade eden Blunt, kanun yoluyla ve Filistin davasının sahip olduğu ahlaki ve yasal üstünlüğü kullanarak adaleti elde etmelerini sağlayacak bir yol bulmaları için Filistinlilere yardım etmeye çalıştığını belirtti. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir