• DOLAR 13.24
  • EURO 15.034
  • ALTIN 757.934
  • ...
Gaziantep’te ekmeğe zam yapıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Son dönemlerde artan hammadde fiyatları tüketiciye zam olarak yansımaya devam ediyor. Son olarak Gaziantep’te ekmeğe zam geldi.

170 gram olan pide ekmeğin fiyatı 1 TL 50 kuruştan 2 TL’ye 200 gram francala ekmek 1 TL 75 kuruştan 2 TL’ye yükseldi. Böylece ekmek fiyatları iki ayda üst üste zamlandı.

Son aylarda un fiyatlarındaki artış una dayalı üretim yapan fırıncı esnafının belini bükerken artan un ve diğer girdi maliyetlerinden dolayı ayladır ekmeğe zammın kaçınılmaz olduğunu belirten esnaf, pide ekmeğe zam yaptı.

Esnafın en büyük giderlerinden olan elektrik ve doğalgazın ardından ham maddeleri un fiyatlarının da yüzde 100 bulan zam fırıncıların ekmeğe zam yapmasına neden oldu.

Geçtiğimiz yıl 130 TL’ye alınan bir çuval unun fiyatı 300 liraya yükselirken fırıncı esnafı una bir yılda art arda yapılan zamlardan dolayı 1 TL 50 kuruşa satılan pide ekmek ve 1 TL 75 kuruş olan francala ekmeği fiyatını 2 TL’ye yükseltti.

Ekmeğe yapılan zammı yükselen un fiyatlarına, artan doğalgaz, elektrik, su diğer girdi maliyetlerinin artmasına bağlayan esnaf, artan un ve girdi maliyetlerinden dolayı pide ve francala ekmeğe bu zammı yapmak zorunda kaldıklarını savundular. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir