• DOLAR 13.473
  • EURO 15.289
  • ALTIN 793.592
  • ...
DSÖ: Acil önlem alınmazsa Avrupa’da marta kadar 500 bin kişi ölebilir
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde Aralık 2019'da çıkan Coronavirus (Covid-19) salgını özelikle Avrupa ülkelerinde can almaya devam ediyor. Tüm dünyada olduğu gibi Avrupa kıtasında da Covid-19 salgınının yeni dalgasıyla mücadele sürüyor.

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Hans Kluge, katıldığı bir televizyon programında salgının seyri ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Salgının Avrupa kıtasındaki seyri konusunda "çok endişeli" olduğunu söyleyen Kluge, maske takma gibi önlemlerin acil olarak hayata geçirilmesinin vaka sayılarını azaltabileceğini ifade etti.  

Kluge, salgının yayılmasının nedenleri arasında kış mevsiminin gelmesini, yetersiz aşılanmayı ve daha bulaşıcı Delta varyantının bölgede hakim olduğunu söyledi.

"Covid-19 bir kez daha bölgemizde bir numaralı ölüm nedeni haline geldi" diyen Kluge, vaka sayılarındaki artışla mücadeleye yardımcı olmak için aşılanmanın artırılması ve yeni tıbbi tedavilerin uygulanması çağrısında bulundu.

Kluge, acil önlem alınmaması durumunda Avrupa'da yarım milyon kişinin ölebileceğine dikkat çekti. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir