• DOLAR 13.453
  • EURO 15.285
  • ALTIN 791.918
  • ...
Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları PKK'yi de şaşırttı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

PKK'li Duran Kalkan, örgütün yayın organına verdiği röportajda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kandil çıkışı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Siirt ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu.

"NALINA DA VURUYOR MIHINA DA VURUYOR"

Kılıçdaroğlu'nun "Terörle mücadeleyi bunların yaptığı gibi yapmayacağız, söz veriyorum, söz. Kandil denen yuvayı yerle yeksan etmezsem Kılıçdaroğlu demesinler." sözlerine değinen Kalkan, "Bu Millet İttifakı nalına da vuruyor mıhına da vuruyor. Böyle bir siyaset izliyor." diyerek Millet İttifakı'nın kendilerini bir yandan desteklerken bir yandan da tehdit ettiğini ima etti.

"BÖYLE BİR POLİTİKA OLMAZ"

Kılıçdaroğlu'nun bu politikasının CHP içinde de rahatsızlıklara neden olduğunu öne süren Kalkan, "Ciddi bir durum. Böyle bir politika olmaz. Olaylar şaşırtıcı oldu." ifadesini kullandı. "Kılıçdaroğlu neydi ki o sözleri sarf etti. Yani herhangi bir şey yoktu." diye konuşan Kalkan, "Meral Akşener Siirt'e gitmiş. Onlar da görüşlerini söylemişler 'Burası Kürdistan' demişler. Bu gayet normal bir durum. Siirtli esnafın Akşener'e 'Burası Kürdistan' demesi Kılıçdaroğlu'na ne yaptı ki Kılıçdaroğlu Kandil'i yıkmakla tehdit etti?” ifadelerini kullandı.

“KRALDAN DAHA IRKÇI KÜRT DÜŞMANLIĞI YAPIYOR”

Kılıçdaroğlu’nun Kürt düşmanı olduğunu savunan Kalkan, “Bu neyi gösteriyor? Ya bilinçaltı böyle. Kendisi de Kürt Alevi. Ama öyle bir Türkçü ırkçı şövenizm ruhuyla birleşmiş ki kraldan daha ırkçı Kürt düşmanlığı yapıyor. Ya da 'Ben bunu söylemezsem üzerime gelirler' diye korkuyor." açıklamasında bulundu.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir