• DOLAR 13.719
  • EURO 15.539
  • ALTIN 786.53
  • ...
Sudan'da darbe: Radyo ve televizyon çalışanları da gözaltına alındı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Sudan'da bir grup asker, sabah saatlerinde Başbakan Abdullah Hamduk ile ülkeyi yöneten koalisyon hükümeti ortağı partilerin liderlerini gözaltına aldı.

Sudan Enformasyon Bakanlığı, Başbakan Hamduk'un, darbeyi reddettiği için tutuklandığını ve bilinmeyen bir yere götürüldüğünü açıkladı.

Sudan'da darbe girişimi

"Egemenlik Konseyi üyelerinden bazıları ve geçiş hükümetinin bazı bakanları da ordu tarafından gözaltına alındı" açıklamasında bulunan Sudan Enformasyon Bakanlığı, "Askeri güçler, Umdurman'daki radyo ve televizyon karargâhını bastı ve çok sayıda çalışanı gözaltına aldı" ifadesine yer verdi.

Öte yandan Egemenlik Konseyi Başkanı Abdulfettah el-Burhan'ın, son gelişmelerle ilgili açıklama yapmasının beklendiği belirtildi.

Sudan Meslek Odaları Birliği, Aralık 2018'deki "halk devrimine" sahip çıkılması ve sivil yönetime geçiş talebiyle yaklaşık 2 haftadır gösteriler düzenliyordu. Birlik, daha önce eski Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir'in 30 yıllık iktidarına son veren protestolara öncülük etmişti. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir