• DOLAR 13.719
  • EURO 15.539
  • ALTIN 786.53
  • ...
Heniyye: Esirler konusundaki sorumluluğumuzu yerine getireceğiz
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Heniyye, bu açıklamayı Ürdünlü milletvekili Halil Atiyye'nin Hamas'tan Ürdünlü esirlerin özgürlüklerine kavuşturulması için de çalışmasını istemesi ve Arap Parlamentosu'nun son toplantısındaki benzer çağrısı üzerine yaptı.

"Filistinli esirlerin ve Ürdünlüler dâhil Arap esirlerin özgürlüğe kavuşmalarını sağlamak için birçok düzeyde mücadele veriyoruz" diyen Heniyye, bu hedefe ulaşmak için düşmanla mücadelenin devam ettiğini bildirdi.

Siyonist işgal rejimiyle dolaylı müzakereleri yürüten ekibin Hamas'ın en deneyimli isimlerinden oluştuğuna işaret eden Heniyye, onurlu bir esir takası için ne yapmaları gerektiğini bildiklerini, esirlerin özgürlüğe kavuşmalarını sağlamak için Hamas'ın Filistin içindeki ve dışındaki kollarının müzakere ekibine destek olduğunu kaydetti.

Heniyye, uluslararası toplumdan ve ilgili kuruluşlardan esirlerin çektikleri sıkıntıları sona erdirme konusunda üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini ve siyonist işgal rejimi cezaevleri idaresinin esirlere yönelik düşmanca uygulamalarını dizginlemelerini istedi.

Hamas lideri, esirlerin haklarını elde edebilmek için işgal rejimi zindanlarında yürüttükleri mücadeleye ve açlık grevlerine de övgüde bulundu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir