• DOLAR 13.719
  • EURO 15.539
  • ALTIN 786.53
  • ...
HDP Van il binası önünde eylem yapan ailelerden çocuklarına "Dönün" çağrısı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Çocukları HDP/PKK tarafından kandırılarak dağa götürülen aileler, 27 Şubat tarihinden bu yana 2 haftada bir, HDP Van İl Başkanlığı önünde eylem yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor.

Sayıları 32'yi bulan aileler, bu hafta da kentin en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi'nde bir araya geldi.

 

Ellerinde pankartlar taşıyarak HDP/PKK aleyhine sloganlar atan aileler, HDP İl Başkanlığı önüne gelerek eylemlerini burada da sürdürdü.

İl binasında çalınan yüksek sesli müziklere tepki gösteren aileler, parti binasından kendilerine bakan partililere de tepki gösterdi.

"Annem kardeşimin hasretiyle acı çeke çeke öldü"

Nurullah Yıldırım

Kardeşi Fethullah Yıldırım için eyleme katılan Nurullah Yıldırım, kardeşinin 7 yıldır dağda olduğunu ve annesinin oğlunun hasretiyle acı çeke çeke hayatını kaybettiğini söyledi.

Kardeşine seslenen Yıldırım, "Kardeşim sana abi olarak sesleniyorum, sen 7 yıldır dağlardasın. Geri dönmeni istiyoruz. Annemiz senin acını çekerek vefat etti. Babamızı da kaybetmek istemiyoruz. Kafanı doldurup seni dağa götürdüler. Babamız yaşlıdır, gel bari onu gör. Ben abin olarak gel diyorum. Eğer sen gelirsen diğer ailelerin çocukları da seni takip eder gelirler. Çaldıran'dan senin için buraya geldim. Sen gittiğinden beri çok çile çektik. Ben senin için işimi bıraktım, burada mücadele ediyorum." dedi.

"HDP'liler bizimle alay ediyorlar"

Saliha Mert

Oğlu için eyleme katılan Saliha Mert, çocukları için mücadele verirken HDP'lilerin kendilerine güldüğünü ve alay ettiklerini belirtti.

Oğlu Yetiş'e seslenen anne Mert, "Yetiş, seni çok özledim. Benden hayallerimi çaldılar. Benden ciğerimi aldılar. Ama onlar kazanmayacaklar. Onlar hapislerde çürüyecekler. Onlar katil ve hırsızdırlar." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir