• DOLAR 13.719
  • EURO 15.539
  • ALTIN 786.53
  • ...
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kırgızistan’da
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Kırgızistan programı kapsamında ilk olarak başkent Bişkek’te bulunan Kırgızistan – Türkiye Manas Üniversitesini ziyaret eden Erbaş, Rektör Prof. Dr. Alpaslan Ceylan ile görüştü.

Erbaş, çeşitli vesilelerle Kırgızistan’a daha önce geldiğini ifade ederek, “Ülkemizin desteğiyle yürütülen bir üniversitenin büyüdüğünü ve Kırgızistan’ın da geliştiğini görmek, bizi çok mutlu ediyor. Çünkü biz netice itibariyle ortak değerleri çok olan iki ülkeyiz, Kırgızistan ve Türkiye. Dolayısıyla ortak değerleri pek çok konuda bir olan iki ülkenin işbirliği de bizim için çok değerli ve önemli. Bu işbirliğini de arttırmakta her iki ülke için de fayda var. Burada sizlerin, tanıdığımız hocaların da bulunması bizim için iftihar vesilesi. İnşallah bu çalışmaları daha da ileri götürerek ne kadar çok gencin eğitimine katkı sağlayabilirsek o kadar bahtiyar oluruz.” dedi.

Erbaş, Rektör Ceylan ve ekibine başarılar diledi. Rektör Prof. Dr. Alpaslan Ceylan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Erbaş ve ekibine teşekkür etti. (İLKHA) 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir