• DOLAR 13.475
  • EURO 15.305
  • ALTIN 771.043
  • ...
Diyarbakır Umut Kervanı Mevlid Kandili'nde ihtiyaç sahiplerini sevindirdi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Diyarbakır Umut Kervanı Derneği, Peygamberimizin dünyaya teşrifinin 1449'uncu yıl dönümü nedeniyle yüzlerce aileye gıda, ekmek ve kırmızı et yardımında bulunarak muhtaç ve mağdur ailelerin yüzünü güldürdü.

Mevlid Kandili münasebetiyle ihtiyaç sahibi ailelere ekmek, gıda paketi ve kırmızı et yardımında bulunan Diyarbakır Umut Kervanı Derneği, hayır duaları aldı.

Yaptıkları çalışmayı bağışçıların ve hayırseverlerin yardımlarıyla her yıl geleneksel haline getirdiklerini belirten Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elelçi, "Umut Kervan olarak mübarek Mevlid Kandili münasebetiyle bizde kayıtlı olan yüzlerce mağdur aile, Allah'ın Resulü (Sallallahu Aleyhi Vesellem) dünyaya teşrif ettiği bu mübarek ve şerefli günde Umut Kervanı olarak bağışçılar ve hayırseverlerin bize vermiş oldukları gıda, ekmek ve kırmızı eti; mağdur, muhtaç ve kimsesiz ailelere ulaştırmak amacıyla bugüne binaen dağıtımını yaptık. İnsanlığın karanlıkta olduğu bir dönemde her iki cihan güneşi dediğimiz insanlığın kurtarıcısı ve Müslümanların rehberi olan Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem)  dünyaya gelişinin yıl dönümünün münasebetiyle bugüne binaen bizde Allah Resulünün hem şefaatini hem de Allah'ın rahmetini, bereketi ve inayetini yalnız yaşayan ve diğer muhtaç olan ailelerimizin dualarını almak amacıyla çalışmamızı gerçekleştirdik." ifadelerini kullandı.

Elelçi son olarak şunları söyledi:

"Böyle kimsesiz ve muhtaç olanlara aracı olup yaptığımız bu çalışmalarla başta Allah'ın rahmetini, bereketini istemek ve sıkıntılı olan bu süreçte bu şerefli günün vesilesiyle mazlum ve çaresiz olanların dualarıyla bereketini ve rahmetini umuyoruz. İslam aleminin başta Müslümanlar olmak üzere Mevlid Kandilini tebrik ediyorum. İnşallah insanlığa, dünyamıza ve kâinat için hayırlar, bereketler ve afiyet getirmesini yüce Allah'tan niyaz ediyorum." (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir