• DOLAR 12.845
  • EURO 14.478
  • ALTIN 736.813
  • ...
Malatya’da depremzedeler için yapılan konutların kura çekimi yapıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Merkez Battalgazi ilçesinde bulunan Millet Bahçesinde yapılan kura çekiminin ardından Orduzu Gelinciktepe’de inşa edilen 1. Etaptan kalan 179 adet 2+1 konut için Pütürge, Doğanyol, Hekimhan, Arguvan, Akçadağ, Kuluncak, Kale ve Battalgazi ilçelerindeki hak sahiplerine daireleri teslim edildi. Ayrıca Gelinciktepe 3. etaptan ise 8 adet 3+1 daire bölgede talep eden hak sahiplerine kura çekimiyle teslim edildi.

Malatya’ya bir dizi ziyaretlerde bulunmak için gelen ve TOKİ tarafından yapılan deprem konutlarının hak sahiplerine teslimi için kura çekimi törenine katılan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Bizim devlet anlayışımızda insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı vardır. Devlet insanı emanet olarak görür. Topraklarımızda bu inanç ve bu gelenek hamd olsun Selçuklu Devlet aklında da Osmanlı Devlet aklında da Cumhuriyet Devlet aklında da varlığını sürdürmüştür. Bunu anlamak için bu toprakların irfanını anlamak lazım. Özellikle Anadolu, insanlığın son adası durumunda. İnsanların kalbinde iyilik duygusunu muhafaza ettiği, dayanışmayı, komşuyu, akrabayı, garibi, gurebayı ve açıkta kalanı gözettiği son topraklarıdır burası. Hamd olsun öyle bir coğrafyadayız ki üretimiyle kendi kendisine yeten, tedarik konusunda sorun yaşamayan ve sosyal devlet anlayışıyla devletin milletinin hizmetinde olduğu bir coğrafyada yaşıyoruz.” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise “24 Ocak 2020’de merkez üssü Sivrice olan depremde Elâzığ ve bölgesi etkilendiği gibi Malatya’da da etkilenen ilçelerimiz oldu. Bugünde deprem münasebetiyle evleri zarar görmüş, ağır hasar görmüş vatandaşlarımıza TOKİ tarafından yapılan konutlardan 345 konutun kura çekimini yapıyoruz. TOKİ tarafından yapılan konutların özellikle insanlarımızın kullanımına uygun fiziki yaşantıların olmasına da dikkat edildi. TOKİ tarafından kentsel dönüşümle birlikte yapılan konutlar ve deprem konutları şehrimizde yapılıyor. Bahçeli ve kat usulüyle yapılan konutlarımız var. Kat usulüyle yapılan konutların kuralarını çekiyoruz. Hak sahiplerine hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi, AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ın ilk kurayı çekmesiyle başladı. Daha sonrasında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve protokol üyelerinin çektiği kura sonrasında ismi kurada çıkan hak sahiplerine evleri teslim edildi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir