• DOLAR 16.546
  • EURO 17.553
  • ALTIN 969.579
  • ...
Evren Sanayi esnafı elektrik kesintilerinden şikayetçi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şanlıurfa Evren Sanayi Batıkent Mahallesinde bir kamyonun elektik direğine çarpması sonucu elektrikler kesildi.

Elektriklerin kesilmesinin ardından işlerinin yarıda kaldığını belirten esnaf yetkilileri göreve çağırdı.

Elektrik kurumunu defalarca aramalarına rağmen kimseye ulaşamadıklarını belirten esnaf duruma tepki gösterdi.

DEDAŞ'tan şikayetçi olduklarını belirten Sanayi Esnafı Mustafa Uğur," Kablolarımız alçak olduğundan dolayı 25 kez kablolarımız koptu. Gelip kabloları telle bağlayıp gidiyorlar. Bir araç gelip kablolara çarpınca saatlerce elektriklerimiz kesiliyor. Kablolar, araçların üzerine düştüğü zaman herhangi bir araç yanarsa veya bir elemanımıza bir şey olursa ben DEDAŞ'ı sorumlu tutarım."

Burada DEDAŞ'ın çalışmamasından şikayetçiyiz. Burası Evren Sanayi Sitesi'dir. Burada esnaf triyonluk işler tutuyorlar. Burada bir dakikamız milyarlarca para değerindedir. Cuma namazından sonra burada bir kablo koptu. Sorunumuz ile ilgili elektrik arızayı arıyoruz ama ulaşamıyoruz. Bize geri dönüşte yapmıyorlar. Zararımız çoktur. Elemanlarımız şimdi çalışamadığından gece mesaisine kalacaklar. Biz neden elemanlarımızı gece mesaisine bırakalım.Bu konuda sorumlu kimse hesabını versin. Öğleden beri elektrik olmamasından dolayı bütün işlerimiz aksamış ve yığılmış. Elektrik geldikten sonra mecburen gece mesaisi yapacağız.

DEDAŞ Şanlıurfa İl Müdürlüğü Basın Birimi ise söz konusu elektrik kesintisinin kazanın ardından kök panoda arıza çıkmasından kaynaklandığını, 1-2 saat sonra sorunun çözüleceğini belirtti. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir