• DOLAR 13.475
  • EURO 15.305
  • ALTIN 771.043
  • ...
Gaziantep’te yerli Covid-19 aşısı için gönüllü aranıyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, yerli Covid-19 aşısı için kentte 200 gönüllünün arandığı belirtildi.

Faz-2 çalışmaları başarıyla tamamlanan Turkovac aşısının etkinliğini görmek için Faz-3 çalışmalarına Türkiye genelinde 41 merkezde başlanacağı belirtilen açıklamada, Gaziantep’te aşının Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılacağı bildirildi.

Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ise yaklaşık 200 gönüllünün çalışmaya dahil edileceği bildirilen açıklamada, “Yerli aşımız Turcovac Faz-3 çalışmalarına gönüllü olmak için, SinoVac aşısı ile 2 doz aşı yapılmış, 2'nci doz aşı gününden sonra en az 90 gün ve en fazla 270 gün geçmiş olan 18-59 yaş arasında sağlıklı erkek veya kadın kişiler, ilgili ek kriterleri karşıladığı takdirde çalışmaya dahil edilecektir. Çalışmaya katılan gönüllüler yaklaşık 6 ay boyunca sağlık ekiplerimiz tarafından belirli aralıklarla takip edilecekler. Haydi, Gaziantep bu çalışmada bizlere destek olmaya. Sizlerin desteği ile yerli aşımız hizmete girecek ve aydınlık günlere kavuşacağız.” denildi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir