• DOLAR 13.47
  • EURO 15.197
  • ALTIN 798.738
  • ...
Kuveyt'ten Lübnan'daki Filistinli mültecilere 21,5 milyon dolar yardım
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Yardım, Arap Ekonomik Kalkınma Fonu vasıtasıyla, BM Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na yapılacak.

Arap Ekonomik Kalkınma Fonu, ilk etapta UNRWA'nın Lübnan'daki sağlık hizmetleri programına destek amacıyla 1 milyon 500 bin dolar yardım yapılacağını duyurdu. Bu yardımın aynı zamanda kanser, kalp ve damar hastalıkları sebebiyle hastanede tedavi gören, yoğun bakım altında tutulan 2 bin 936 hastanın tedavi giderlerini ve daha başka sağlık hizmetlerini karşılayacağı belirtildi.

Fon'un, ikinci etapta ise UNRWA'nın 2021 ve 2022 bütçelerine destek amacıyla 20 milyon dolar yardım yapacağı belirtildi. Fon'un açıklamasında bu yardımların UNRWA'nın Lübnan'daki Filistinli mültecilere yönelik insani hizmetlerini sürdürmesi açısından önemli katkı sağlayacağı dile getirildi.

Lübnan'da son dönemde yaşanan ekonomik kriz, fiyat artışları ve işsizlik sorunu bu ülkede yaşayan Filistinli mültecileri birinci derecede etkiliyor. Filistinli mülteciler arasında işsizlik oranı daha fazla olduğu gibi gelir düzeyleri de daha düşük. Son dönemde UNRWA'nın mültecilere yönelik bazı hizmetleri aksatması ise mültecilerin ekonomik sıkıntılarının artmasına neden olmuştu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir