• DOLAR 13.626
  • EURO 15.216
  • ALTIN 786.922
  • ...
Gaziantep’te İHA atölyesi kuruldu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediyesi öğrencilerin kendilerini havacılık alanında geliştirmesi ve yeni projeler üretmesi için Şahinbey Bilim Sanat Merkezi’ne İHA sınıfı açtı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İHA sınıfında eğitim gören öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, gençlere imkânlar verildiği takdirde her zaman daha iyisini yapabileceğine olan inancını belirtti.

“Gençlerimize güveniyoruz”

Türkiye’nin özellikle havacılık alanında hızla ilerlemeye devam ettiğini belirten Tahmazoğlu, “Özellikle Selçuk Bayraktar beyin havacılık alanında T3 Vakfının öncülüğünde yapılan Teknofest yarışmaları ve bilim merkezleri ile gençlerimizin bu alana ilgisi arttı. Bizde Şahinbey Belediyesi olarak yapmış olduğumuz Şahinbey Bilim Sanat Merkezi içerisinde öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda İHA sınıfı yaptık. Bu İHA sınıfında çocuklarımız kendi İHA’larını yapabilecek kabiliyet ve imkâna sahip oldular. Öğrencilerimiz gerek sabit kanat gerekse döner kanatlı İHA’larını kendileri üretebiliyorlar ve bu alanda dereceler alıyorlar.” dedi.

Gençlerin önünü açıldığı zaman yapamayacağı hiç bir şeyin olmadığını belirten Tahmazoğlu, şunları söyledi:

“Geçmişte ecdadımız bilim ve sanatta nasıl çok güzel buluşlar ortaya koymuşlarsa bu gençlerimizde imkân verildiği takdirde şu andaki mevcut yapılanlardan çok daha fazlasını yapabileceğine inanıyorum. Bu sınıfların çoğalmasıyla bu imkânlar daha da artmış olacak. İHA sınıfımızın Şahinbey Bilim Sanat Merkezimize hayırlı olmasını diliyorum.” (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir