• DOLAR 9.22
  • EURO 10.752
  • ALTIN 529.5
  • ...
Genç imam Kovid-19’dan vefat etti: İşte son sözleri!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Kayseri

Talas ilçesindeki camide imamlık yapan ve yaklaşık bir aydır tedavi gördüğü Kayseri Şehir Hastanesi yoğun bakım servisinde dün müdahalelere rağmen kurtarılamayan Hamza Özdemir'in cenazesi Hulusi Akar Camisi'ne getirildi.

İkindi vakti kılınan cenaze namazının ardından genç imamın cenazesi götürüldüğü Hacılar İlçe Mezarlığı'nda defnedildi. Yaklaşık 10 gün önce babası Ahmet Özdemir'i dün de kardeşini Kovid-19 nedeniyle kaybeden imam Sabri Özdemir, kardeşinin asker uğurlama töreninde Kovid-19'a yakalandığını söyledi.

TURKOVAC aşısını bekliyordu, kısmet olmadı”

Kardeşinin eve gelince babası, annesi ve kız kardeşine virüsü bulaştırdığını anlatan Özdemir, şunları kaydetti: "Kız kardeşim, annem atlattı. Babam iyiydi, karantinasının kalkmasına son bir gün kala birden bire yoğun bakıma kaldırıldı. Kardeşim o zaman yoğun bakımdaydı. Biz ümit ediyorduk, artık psikolojimiz iyice bozulmuştu. Rabbim kimseye vermesin. Rabbim böyle bir acıyı yaşatmasın. Kardeşime babamın vefat ettiğini söylememiştik. Doktorumuzun da tavsiyesiyle söylememiştik, bilmiyordu. Kardeşim aşı olmamıştı, ben aşı oldum. Ona da, 'kardeşim aşı ol' dedim. TURKOVAC aşısını bekliyordu, kısmet olmadı. Babam da aşı olmamıştı."

Özdemir, yoğun bakımda aşı çağrısında bulunmuştu

Oksijen maskesiyle nefes almaya çalışan ve konuşmakta güçlük çeken Hafız Hamza Özdemir, geçen ay AA muhabirine yaptığı açıklamada, dua etmek için asker uğurlama törenine davet edildiğini, virüsü de buradan kaptığını düşündüğünü söylemişti. Aşı olmayı çeşitli nedenlerle ertelediğini anlatan Özdemir, "Burada kabir azabı yaşıyorum. Kimse gencim, yaşlıyım demesin, aşısını olsun. İbret alsınlar, gençliklerine güvenmesinler." diyerek aşı çağrısında bulunmuştu. AA

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir