• DOLAR 16.363
  • EURO 17.635
  • ALTIN 975.422
  • ...
Kur’an Nesli Platformu Bingöl Koordinatörlüğünden İl Müftüsü Süzen’e ziyaret
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Kur’an Nesli Platformu Bingöl Koordinatörlüğü yaptıkları ziyarette, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 1986 yılından itibaren her yıl 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" nedeniyle, İl Müftüsü Ahmet Süzen’i ziyaret ettiklerini, müftü Süzen’in şahsında tüm din görevlilerinin haftasını kutladıklarını belirtti.

Kur’an Nesli Platformu heyetini, İl Müftüsü Süzen karşıladı. Camilerin ve din görevlilerinin öneminden bahseden müftü Süzen, ziyaretten memnuniyet duyduklarını söyledi.

Süzen, Kur’an Nesli Platformunun camiye ve çocuklara yönelik yaptıkları çalışmaları gördüklerini, özellikle her yıl binlerce çocuğa namaz eğitimi verilmesiyle büyük hayırlara vesile olduklarını söyledi.

Ziyaretlerinden dolayı platform yetkililerine teşekkür eden Süzen, "Camilere toplum olarak sahip çıkmamız gerekir, camiler bir tek cumadan cumaya uğradığımız mekândan ziyade her vakit olmamız gereken bir mekândır. Özellikle ailelerimiz, en az haftada bir çocuklarıyla beraber camiye gidip cemaatle namaz kılmalıdır. Cami imamlarına büyük sorumluluk düşüyor, camideki hocalar çocuklar tarafından özlenen kişiliğe sahip olmalıdır. Asr-ı Saadet döneminde çocuklar annelerine, 'ne zaman mescide gideceğiz? Allah Resulünü özledik' diye sitem ederlerdi. Cami imamlarının da bunu örnek alması lazım, özellikle çocuklara abdest ve namaz eğitimi verilmeli." şeklinde konuştu. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir