• DOLAR 9.262
  • EURO 10.792
  • ALTIN 526.391
  • ...
Gelin almaya gitti, 70 bin TL'lik ziynet eşyası buldu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Ağrı'da Valilik Basın Danışmanlığını yapan yeğeni Hasan Çağrı Eraslan’ın düğün törenine katılan Cesim Karakurt adlı vatandaş, gelin almaya gittikleri sırada gelin evinin olduğu binanın önünde, yerde yaklaşık 70 bin lira değerinde ziynet eşyası buldu.

Bulduğu ziynet eşyalarının sahibini bulabilmek için aramalara başlayan Karakurt, ziynet eşyalarının gelinin üst komşusu olan Murat Aslan’ın annesine ait olduğunu öğrendi. Uzun süre kaybettikleri ziynet eşyalarını arayan Murat Aslan’a haber veren Karakurt, ziynet eşyalarını düğün öncesi sağ salim sahibine teslim etti. 

"Buluntu mal, bulan insana emanettir"

Yerde bulduğu ziynet eşyaların sahibini bulabilmek için dua ettiğini ve duasının kabul olduğu için mutlu olduğunu belirten Karakurt, "Biz gelin almaya giderken bir şeye şahit oldum. Yerde bir emanet buldum. Bilezikler ve yüzük vardı. Orada da söyledim. Sahipleri varsa beni bulsunlar diye anons geçtim. Tabi ki emanettir. Buluntu mal, bulan insana emanettir. Rabbim bana bunu gösterdi ve bu bana emanet oldu. Ben de bunu sahibine verebilmek için içimden, 'Allah’ım bana bu malın sahibini göster' diye dua ettim. Duam kabul oldu. Sahipleri çıkıp geldiler ve sahiplerine teslim ettim insanlık adına. Bu dünyada yaptığımız her şeyin yarın huzur-u ilahide bir hesabının olacağını bilip öyle bir hayat sürmemiz lazım." dedi.

"Bu tür insanların olması bizleri gerçekten mutlu etti"

Annesinin ziynet eşyalarını  teslim alan Murat Aslan ise altınları down sendromlu kardeşinin evden yanlışlıkla dışarı attığını ifade ederek, kendilerine altınları sağ salim ulaştıran Karakurt’a teşekkür etti.

Aslan, "Komşumuzun kızının düğünü vardı. Annem bu esnada dışarıdan eve geliyor ve mutfak tezgâhının üzerine iki bilezik ve yüzüğünü bırakıyor. Bu esnada down sendromlu kardeşimiz annem banyoda iken bunları dışarı atıyor. Binanın kapıcısı görüyor ama altın olduğunu bilmiyor. Daha sonra gelini almaya gelen abimiz altınları buluyor. O esnada millete söylüyor, sahiplerini bulursanız bana gelsinler diye. Tabi annem bize söyleyince biz de arıyorduk. Daha sonra kapıcı aracılığı ile bulan abimize ulaştık ve geldik, sağ salim teslim aldık. Kendisinden Allah razı olsun. Yaklaşık 65-70 bin lira değerinde.  Bu tür insanların olması bizleri gerçekten mutlu etti." İfadelerini kullandı.

"Aile, toplumun temelidir"

Altınların sahibine teslim edilmesinin ardından devam eden düğünde Valilik Basın Danışmanı Hasan Çağrı Eraslan ile Aysel Çoban çiftinin nikâhını Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan kıydı.

Çiftin nikâh şahitliklerini ise Ağrı Valisi Osman Varol, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir ve Hamur Belediye Başkanı Cezmi Ergül yaptı.

Nikâh merasiminin ardından çifte aile cüzdanlarını teslim eden Vali Varol, şunları söyledi:  "Evlilik müessesesinin önemini her zaman dile getiriyoruz. Aile toplumun temelidir. Hele bizim gibi geleneklerine bağlı toplumların temelidir. Ailede yaşatılan kültür, töre geleceğe aktarılabilir. Başka hiçbir yerden bu töreyi, kültürü yaşatabilmek için bu gücü bulamazsınız. Dolayısıyla aile kavramını yaşatmamız lazım. Bu genç çiftimize bir ömür mutluluklar diliyoruz." (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir