• DOLAR 9.362
  • EURO 10.919
  • ALTIN 533.199
  • ...
KPSS branş sıralaması nereden bakılır? ÖSYM KPSS Lisans branş sıralaması 2021
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 
 

KPSS Lisans bazında branş sıralamaları belli oldu. KPSS branş sıralaması, sınava giren adayların alanlarındaki diğer adayların sıralamalarını gösteren bir sistemdir. Peki KPSS branş sıralamasına nereden bakılır? İşte KPSS branş sıralama sonuçları 2021

KPSS BRANŞ SIRALAMASINA NASIL BAKILIR?

2021 Kamu Personel Seçme Sınavına (2021 PSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

KPSS BRANŞ SIRALAMASI NASIL ÖĞRENİLİR?

Aday işlemleri sisteminden BAŞVURULARIM/TERCİHLERİM kısmına tıklayınız.

Sağ tarafta açılan kısımdan 2021 KPSS LİSANS sekmesine tıklayın ve üstteki seçeneklerden BRANŞ BAZINDA SIRALAMA sekmesini görebilirsiniz.

 

KPSS Branş sıralamasına bakarken Puan türünüzü seçmeyi unutmayın. KPSS Branş sıralamasının nasıl öğrenileceğine dair ayrıntılı tabloya haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

KPSS LİSANS BRANŞ SIRALAMASI 2021 İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS BRANŞ SIRALAMASI NEDİR?

Branş bazında sıralama işlemlerinin yerleştirme işlemlerine hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmet olup bunun dışında herhangi bir amaçla kullanılmamalıdır. Adayların, güncellenen branş bazında sıralamaları bu hususlar çerçevesinde incelemeleri gerekmektedir.

ÖSYM, KPSS lisans bazında branş sıralamarı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"2021 Kamu Personel Seçme Sınavına (2021-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir. Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir.

Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır. MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilerek, adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir. Adaylara saygıyla duyurulur."

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir