• DOLAR 12.49
  • EURO 14.12
  • ALTIN 713.051
  • ...
Kudüs ve Cenin şehitleri için Gazze'de taziye çadırı kuruldu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Gazze kentindeki Meçhul Asker Meydanı'nda kurulan ve şehitlerin büyük boy resimlerinin asıldığı çadırı yüzlerce kişi ziyaret etti.

Şehitlere saygı ve Filistin'in coğrafi olarak bir bütün olduğunu göstermek için kurulan taziye çadırını Filistinli grupların liderlerinin de ziyaret ettiği kaydedildi.

Filistinli gruplar dün yayımladıkları bildirilerde şehitlerin kanlarının yerde kalmayacağını ve işgalcilerin cinayetlerinin bedelini ödeyeceklerini söyledi.

Öte yandan, siyonist işgal rejiminin beş Filistinliyi şehit etmesi dün akşam Ramallah'ın el-Menara Kavşağı'nda düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.

Ramallah kent merkezindeki yürüyüşe katılanlar şehitlerin intikamının alınmasını ve işgalcilerin cinayetlerine karşılık vermesi için Batı Şeria'da direnişin elinin serbest bırakılmasını isteyen sloganlar attı.

Protesto yürüyüşüne katılanlar ayrıca Filistin Yönetimi'nin Batı Şeria'da işgalcilerle yaptığı güvenlik koordinasyonunu da eleştirerek, kurşuna kurşunla karşılık verilmesini gerektiğini ve işgalcilerin ancak direniş dilinden anladıklarını ifade etti. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir