• DOLAR 9.615
  • EURO 11.238
  • ALTIN 554.27
  • ...
Sadece yangında değil her yerde görülen kamu çalışanları: İtfaiyeciler
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

İtfaiye teşkilatının yaş gününün kutlandığı İtfaiyecilik Haftası kapsamında her yıl çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

İtfaiyecilerin mesai gözetmeden çalıştığını, sadece yangınlarda değil, birçok alanda topluma hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Tatvan Belediyesi İtfaiye Müdürü Neşet Yetişkin, zor şartlar altında çalıştıklarını söyledi.

Halkın biraz daha duyarlı olması gerektiğini belirten Yetişkin, sadece yangınlara müdahale etmediklerini, kurtarmadan ağaçların sulanmasına, yol ve kaldırımların yıkanmasından eğitime varana dek birçok alanda çalışma yürüttüklerini söyledi.

 

Yetişkin, "Yangın, sulama, kurtarma, kaza gibi birçok alanda 7/24 hizmet veriyoruz. İlk ihbar bize geldiğinde zaten araçlarımız her zaman hazır durumdadır. Bir yandan arkadaşlarımız araca koşarken, bir yandan da diğer arkadaşlarımız ihbarın geldiği numarayı arayıp, ihbarı ve yerini teyit ediyor, çevre emniyetinin sağlanması için emniyete, oluşabilecek elektrik akımını kesmek için elektrik dağıtım şirketine haber veriliyor." dedi.

Daha önce asılsız ihbarların fazla olduğunu, şu an ise telefon numaralarının görünmesi ve şahısların rahatlıkla tespit edilmesi nedeniyle asılsız ihbarların nadir yaşandığını belirtti.

Tatvan Belediyesi İtfaiye Müdürü Neşet Yetişkin

İlçede çevre yolunun olmayışı nedeniyle olay yerine giderken sıkıntılar yaşadıklarını dile getiren Yetişkin, "İlçemizde 2 şeritli yol olduğu için yoğun bir trafik bulunuyor. Siren ve lambaları yakmamıza rağmen sıkıntılar yaşıyoruz. Keşke çevre yolumuz yapılsa ve bu trafik rahatlasa. Bizler de olay yerine daha rahat ve hızlı ulaşırız." dedi.

Sadece yangınla mücadele etmediklerini vurgulayan Yetişkin, şunları söyledi:

"Yıkama, sulama, yıkılan binaların çevreye rahatsızlık vermemesi için yıkılan binayı sulama, mahsur kalan hayvanları kurtarma, insanları kurtarma, okulların dış cephelerinin yıkanması çalışmasını yürütüyoruz. Okullardaki öğrencilere yönelik bilgilendirme çalışmamız var. Tatbikat yapıyoruz. Halktan beklentimiz var. İtfaiyeyi emniyet ve askeriye gibi görüyoruz. Onlar nasıl insanların canını ve malını kurtarıyorsa biz de aynı şekildeyiz. Halktan da saygı bekliyoruz." (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir