• DOLAR 13.482
  • EURO 15.259
  • ALTIN 801.883
  • ...
Batman’da yapımı tamamlanan parka “Yasin Börü ve Ömer Halisdemir” adı verildi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

HÜDA PAR’lı Belediye Başkanı Samir Özhan, yaptığı açıklamada, kendileri için önemli iki değerin yaşatılması gerektiğini söyledi.

 

Toplamda 3 bin metrekare alan üzerinde yapımı tamamlanan parkta; içinde oturma alanları, oyun parkı ve semt pazarı ile otopark alanlarının da olduğunu anlatan Başkan Özhan, beldede ilk defa böylesi bir alanın yapıldığına dikkat çekti.

Park ve çok amaçlı alanın yapılmasının kendilerine nasip olduğunu vurgulayan Özhan, “Beldemizde halkımızın gezip oturabilecekleri herhangi bir parkları yoktu. Belediyemize de ait herhangi bir park alanı yoktu. Bizler bu konuda bir çalışma yaptık ve beldemizin tam merkezi alanında toplam 3 bin metrekare üzerinde bir park kurduk.” dedi.

Samir Özhan

“İsimler konusunda şehidler ön plana gelir”

Beldenin en güzide yerinde yaptıkları parka iki önemli değerin ismini vermeyi uygun gördüklerini dile getiren Özhan şöyle devam etti:

“İsimler konusunda muhakkak şehidler ön plana gelir. Şehidlerimiz çoktur, mekânları cennet olsun. Birçok ashap şehid düşmüştür ama Hazreti Hamza’nın şehadeti bambaşkadır. İşte çağımızda da 6-8 Ekim olayları ve 15 Temmuz darbe girişiminde ön plana çıkmış iki kardeşimizin ismini parka verdik.”

“Kesinlikle bir dayatma yapmadık”

İsim dayatmasında bulunmadıklarını belirten Özhan, “Bizler bu isimleri parka verirken kesinlikle bir dayatma yapmadık. Belde halkına, meclis üyelerine sorduk, partimizin il başkanlarıyla danıştık ve Yasin Börü ve Ömer Halisdemir ismini layık gördük. Elbette yapılacak olan güzel hizmetlerin şehidlerin isimlerinin olması gerektiğinin kanaate vararak bu isimleri verdik. Bu isimler gelecek nesillerimizin dikkatini çeker ve bu isimleri araştırarak neden şehid düştüklerini araştırırlar.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir