• DOLAR 9.615
  • EURO 11.238
  • ALTIN 554.27
  • ...
Uluslararası Kudüs Vakfı'ndan Mescid-i Aksa'yı savunma çağrısı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Merkezi Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta bulunan Uluslararası Kudüs Vakfı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Mescid-i Aksa'nın son dönemde yüzlerce Yahudi yerleşimcinin baskınlarına maruz kaldığı belirtilerek, "Haremin, 8 Eylül'den bu yana Yahudi ibadetleri dayatılmak suretiyle kimliğinin tasfiye edilmeye çalışıldığı bir döneme girdiği" kaydedildi.

Bunların Mescid-i Aksa'yı yalnızca Yahudilere ait bir ibadet mekanı haline getirme çabası ve nihayetinde Aksa'yı iddia ettikleri mabede dönüştürme yolundaki adımlar olduğu kaydedilen açıklamada, "haremin 1967'deki İsrail işgalinden bu yana böyle bir saldırıya tanık olmadığı" belirtildi.

Yaşananların Aksa'nın kimliğini tasfiye saldırıları olduğu vurgulanarak, Mescid-i Aksa'nın vesayetini elinde bulunduran Ürdün hükümetine siyonistlerin  bu tehlikeli saldırılarına karşı harekete geçme çağrısında bulunuldu.

Kudüs ve Batı Şeria'daki tüm Filistinliler ile Arap halkları ve tüm Müslüman alemine Mescid-i Aksa'yı savunma çağrısı yapıldı.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi'nden bugün yapılan yazılı açıklamada,işgal polisi korumasındaki 564 fanatik Yahudi'nin Mescid-i Aksa'nın güneybatısında bulunan El-Meğaribe (Fas) Kapısı'ndan girerek Harem-i Şerif'e baskın düzenlediği belirtilmişti.

İşgalpolisinin korumasındaki Yahudi grubun, Harem-i Şerif'in avlularında dolaştıktan sonra Mescid-i Aksa'dan ayrıldığı kaydedilmişti.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir