• DOLAR 9.597
  • EURO 11.174
  • ALTIN 553.591
  • ...
Gaziantep'te üniversite öğrencileri için tesisler tahsis edildi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Son zamanlarda artan kira fiyatları ve öğrenci yurtlarının ücretlerine yapılan fahiş zamlar, evlerinden uzakta üniversite okuyan öğrencilerin barınma sorunu ortaya çıkardı.

Salgın nedeniyle uzun bir aranın ardından üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlarken eğitim-öğretim gördükleri ve görecekleri kentlere gelen öğrenciler, kiralık ev bulamamakla birlikte kalacakları yurtta olmayınca çaresiz bir şekilde ortada kaldılar.

 

HÜDA PAR Gençlik Politikaları Başkanı Hüseyin İmir de öğrencilerin yaşadığı soruna dikkat çekerek “misafirhaneler öğrenci yurtlarına çevrilmeli”  öneresinde bulunmuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kurum bünyesinde hizmet veren toplamda 500 yatak kapasiteli gençlik kamplarını, gençlik merkezini ve butik oteli Gaziantep Valiliğine devrederek öğrencilerin hizmetine sunma kararı aldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanlığının koordinasyonunda yürütülecek çalışmada 0543 680 70 00 nolu telefon numarasından iletişime geçilebilecek.

Gaziantep’e yedekte bulunan kız öğrencilerin yurt problemi pazartesi günü itibariyle ilgili kurumlar tarafından çözüleceğinden, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi konaklama ile ilgili sadece yedekte bekleyen erkek öğrencilerle ilgili çalışma yapacak.

Öte yandan akademik takvim dışında kalan kaydı silinen yurda yerleşmiş öğrenciler ile ilgili herhangi bir işlem yapılmayacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, üniversite eğitimi için kente gelen öğrencilerin muhtemel barınma sorununun çözümü için harekete geçtiklerini belirtti.

Üniversite okumak için şehre gelen gençlere “hoş geldin” diyen Şahin, “Sevgili gençler, siz bizim gözümüzün nuru, başımızın tacı, aydınlık geleceğimizsiniz. Bugün itibariyle üniversiteye başlayan çocuklarımızın, gençlerimizin bir takım yurt sorunları olduğunu duyduk. Arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmada elimizde ki en güzel gençlik kamplarını, gençlik merkezini ve butik otelimizi Gaziantep Valiliği’ne devrediyoruz. Bu üç tesis ile 500 yatak kapasitemizi valiliğimiz üzerinden gençlerimizin rahat, huzurlu şekilde eğitim hayatlarını devam ettirmek için barınma ve yurt ihtiyaçlarını gidereceğiz. Her biriniz bizim için çok kıymetlisiniz. Yurt konusunda hiçbir sorunu kafanıza takmayın. Bu şehir bu sorunu çözecek güçte ve kapasitededir. Bu çalışma ile birlikte yurt sorununu çözmüş oluruz. Ayrıca bu dönem gençler için özel bir daire başkanlığı kurduk. İşin başında ki hocamızın telefon numarasını veriyorum. Ne sıkıntınız varsa bize ulaşın, bütün gücümüzle sizlerin her zaman yanınızdayız. Sizinle birlikte bu şehri geleceğe en güzel şekilde taşıyacağız.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir