• DOLAR 13.542
  • EURO 15.348
  • ALTIN 788.774
  • ...
Batman’da binlerce işsiz için ‘kura’ yapıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında Batman merkez ve ilçelerindeki kurumlarda çalıştırılacak kişiler için İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda kura çekimi gerçekleştirildi.

Noter huzurunda yapılan kuraya 5 bin 946 kişi başvuruda bulunurken gerçekleşen kurada ise 224 asil ve 113 yedek olmak üzere toplamda 337 kişi belirlendi.

Besim Eviz

Kura çekimlerine katılan Batman İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz, "Batman'a Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) elemanlarının kurumlara dağılımı için noter huzurunda kura çekimi yapılıyor. İnşallah Batman'ımıza hayırlı olur. Tabi sayı olarak bizim istediğim bir sayı değil ancak Genel Müdürlüğümüzün takdiri. Biz de bu manada mevcut sayıyla şeffaf, doğru adil bir kura yapalım dedik. Bu manada noter ve basın huzurunda çeşitli kurumların elaman dağılım kura çekimlerini  gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Vatandaşları kalıcı bir işe yerleştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Eviz, “Vatandaşlara hep söylediğim şudur: Gerçekten kendi becerilerine uygun olarak daha fazla kalıcı işlere yönelmelerini talep ediyoruz. Şu an birçok sektör bizden eleman talep ediyor, bizde bu elemanların karşılanması noktasında zorlanıyoruz. Bu projeler geçici projelerdir. Ama asıl olarak bizim istihdam kurumu olarak amacımız vatandaşlarımızı kalıcı bir şekilde işe yerleşmeleridir." ifadelerini kullandı.(İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir