• DOLAR 9.523
  • EURO 11.084
  • ALTIN 547.393
  • ...
Bir ihanet anlaşması da Türkiye’den mi?
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HABER MERKEZİ

Bazı körfez ülkeleri Filistin davasını satarak Siyonist işgal rejimi ile ‘normalleşme’ anlaşması imzalaması Türkiye tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Ancak Türkiye'nin Filistin davasına sahip çıkması sözde kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” konferansını düzenleyen Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi ile  Ortodoks Yahudi Ticaret Odası bir deklarasyona imza attı. 6 maddelik deklarasyonun bazı maddeleri Filistin davasına ihanet niteliği taşıyor.

Türk - Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) ve Ortodoks Yahudi Ticaret Odası’nın açıklaması şu şekilde:

“19 Eylül 2021 tarihinde, New York'ta düzenlenen Türkiye ve Amerikan Başkanlığı etkinliğinde Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) ve Ortodoks Yahudi Ticaret Odası (OJC), ortak değerlere ve dayanışmaya dayalı bir ittifak oluşturma ve ortak çeşitlilikte işbirliği ve Türk Amerikalıların ve Yahudi Amerikalıların iyiliğine ve anavatanımızı ve Amerika Birleşik Devletleri'ni ve anavatanımız İsrail'i ve Türkiye'yi desteklemek için bir anlaşmaya varmıştır.

Deklarasyonun maddeleri şöyle:

1- Kültürel, dini, eğitimsel ve sosyal alışverişi geliştirmek için tasarlanmış programlarla ilgili miras topluluklarımız arasındaki ilişkileri güçlendirmek.

2- Ön yargı ve nefretin her türlüsüne, antisemitizme, islamofobia ve Türk düşmanlığına karşıdır. Hoşgörünün ötesinde karşılıklı takdir ve saygıya dayalı insandan insana ilişkiler kurun.

3- ABD, İsrail ve Türkiye arasındaki ticareti ve iş ilişkilerini teşvik etmek gerekir.

4- İsrail ve Türkiye'yi hedef alan çeşitli yaptırımlara karşı çıkın, çünkü BDS (İsrail’e Karşı Boykot Girişimi) aşırılığı cesaretlendiriyor ve BDS temsil ettiğini iddia ettiği insanlara zarar veriyor.

5- İbrahim Anlaşmaları gibi girişimler yoluyla bölgesel barışı, refahı ve güvenliği destekleyin.

6- Amerika'yı, İsrail'i ve Türkiye'yi hedef alan her türlü radikalizm, şiddet içeren aşırıcılık ve terörizmin her türlüsüne karşı çıkın.

Bakan yardımcısı sevinçle tuttu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti dolaysıyla ABD’de bulunan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ise sözde deklarasyon metnini sevinçli bir şekilde tutarak kameralara poz verdi. Kıran’ın işgal rejimi ile anlaşmayı sevinç ile tutması tepkileri de beraberinde getirdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ‘ihanet’ demişti!

BAE ile işgal rejimi arasında imzalanan İbrahim anlaşması için ihanet yorumlarında bulunmuştu.  Dışişleri Bakanlığı ise 2020’de Birleşik Arap Emirlikleri'nin işgal rejimi ile yaptığı normalleşme anlaşmasına ilişkin, "Zaten ölü doğan ve hiçbir geçerliliği olmayan ABD planı üzerinden gizli hesaplar yapmaya çalışan BAE, bu şekilde Filistin'in iradesini de yok saymaktadır." ifadesini kullanmıştı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir