• DOLAR 9.615
  • EURO 11.238
  • ALTIN 554.27
  • ...
Gaziantep Üniversitesi Teknofest’te yerlilik dalında birinci oldu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Daha önce Teknofest 2021 Teknoloji Festivaline en çok başvuru yaparak dikkatleri üzerine çeken Gaziantep Üniversitesi (GAÜN),  “TEKNOFEST 2021 Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışmaları”nda Sabit Kanat Kategorisinde Yerlilik Dalı’nda birinci olarak başarısını sürdürdü.

Gaziantep Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Hidden Danger Takımı, 144 takımın katıldığı “TEKNOFEST 2021 Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışmaları”nda Sabit Kanat Kategorisinde Yerlilik Dalı’nda birinci oldu.

“Takımımızı yürekten tebrik ediyorum”

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Arif Özaydın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla birinci olan takımı tebrik ederek, “Takımımızı yürekten tebrik ediyorum. Üniversitemize ve Gazi Şehrimize yaşatmış oldukları bu onur ve mutluluktan dolayı çok teşekkür ediyor başarılarının daim olmasını diliyorum. Her zaman yanınızda olduğumuzu unutmayın.” ifadelerini kullanandı.

“Yerlilik alanında Türkiye birincisi olduk”

Gaziantep Üniversitesi TEKNOFEST Koordinatörü Doktor Öğretim Üyesi Ali Osman Arslan ise ödülü aldıkları için mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Gaziantep Üniversitesi’nin bu yıl 25 takımı finallerde yer aldı. 8 finalist takımımızın yer aldığı İnsansız Hava Araçları yarışmalarında sabit kanat kategorisinde, yerlilik alanında Türkiye birincisi olduk. Milli teknoloji hamlesine katkıda bulunmak adına üniversitemizde okuyan gençlerimizi bu tür yarışmalarda yer alarak hem teorik hem de pratik anlamda kendilerini geliştirirler.  Rektörümüz Profesör Doktor Arif Özaydın başta olmak üzere Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Recep Yumrutaş’a ve takımlarımızı sürekli destekleyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey ve Şehitkamil belediyelerine teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Hidden Danger Takım Lideri Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi Muhammet Alaca, Teknofest’in heyecan verici bir teknoloji festivali olduğunu vurguladı.

“Milli teknoloji hamlesini en güzel şekilde temsil etmeyi hedefliyoruz”

Geçen sene mansiyon ödülü aldıklarını belirten Alaca, “Yerlilik alanını daha da geliştirerek 5’te 3 yerlilik alanına girerek, yerli oto pilot tasarımı, yerli oto pilot yazılımı ve yer kontrol istasyonu yazılımını gerçekleştirerek üniversite olarak birincilik ödülünü kazandık. Yerli ve milli adı altında gerçekleştirilen festivale kesinlikle üniversiteye yeni başlayan katılım sağlayarak kendilerini geliştirmelerini öneriyorum. Hedefimiz içinde bulunduğumuz yarışmaları tamamen yerlileştirerek devletimize ve milletimize faydalı güzel işler yapmak. İnşallah geliştirdiğimiz bu projelerle dışa bağımlılığımızı azaltarak milli teknoloji hamlesini en güzel şekilde temsil etmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.  

TEKNOFEST Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivaline şuana kadar 812 öğrenci ile Gaziantep Üniversitesi en çok başvuru yapan üniversite olarak öne çıktı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir