• DOLAR 16.732
  • EURO 17.491
  • ALTIN 964.63
  • ...
Aşı karşıtları İstanbul’dan sonra bir ilde daha toplanacak!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Organizasyon komitesi adına Muammer Karabulut, Abdurrahman Dilipak, Bedri Yalçın, 5gvirüsplatformu Sözcüleri, ABP Genel Başkanı tarafından 'DSÖ Sorgulanacak' başlıklı bildiri yayımladı.

“Hastane önlerinde karanfil bırakılacak”

11 Eylül Maltepe mitinginde bir araya gelen Covid-19 aşısı karşıtı grup, 26 Eylül 2021 Pazar günü Ankara Uyanış Mitingi için Tandoğan Meydanı'nda yapılacak mitingi Ankara Valiliği'ne bildirdi. Ana konunun izole edilmeyen virüs olduğunu dile getiren grup, "Her gün önümüze getirilen, pandemi kapsamındaki tedbirlerin hiçbirisini dikkate almıyoruz! Artık halk arasında Psikolojik ve psikososyal bunalıma yol açan hiçbir konu öncelikli konumuz olmamalı. 19 Eylül 2021 Pazar günü de 81 ilde ve KKTC’de eş zamanlı olarak illerdeki merkezi hastane önlerinde bir kişi, bir dakika saygı duruşunda bulunarak bir karanfil bırakacak ve basın açıklaması yapacak!  İsteyenler destek için katılabilecek" dedi.

“sivil itaatsizlik başlatacağız”

Sorularına ve iddialarına DSÖ ve Sağlık Bakanlığı'ndan cevap gelmediği taktirde sivil itaatsizlik başlatacaklarını belirten grup şöyle devam etti: "Gayemiz, DSÖ’ye Yarasa ve Konakçı nerede sorusunu sormak, unutmadığımız hatırlatmak ve dünyada bu plandemi süresince yanlış tedaviler sonucu hayatını kaybeden sağlıkçı ve insanların ardına bir dakika saygı duruşunda bulunmaktır.  Eğer dünya kamuoyunun önünde ileri sürdüğümüz iddialara DSÖ’den ve Sağlık Bakanlığında gerekli cevap kamuoyuna belgeleri ile açıklanmazsa sivil itaatsizlik başlatacağız"

Kaynak: Haber Vakti

Bu haberler de ilginizi çekebilir