• DOLAR 16.822
  • EURO 17.605
  • ALTIN 977.67
  • ...
Nusaybin Meslek Yüksekokulu akademik yıla kendi binasında başlıyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Uzun zamandır Nusaybin Meslek Yüksekokulu'nda öğrenim gören öğrencilerin Mardin merkezde geçici binalarında eğitim gördüklerini hatırlatan Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, girişimler sonucu Nusaybin Meslek Yüksekokulunun tekrar evine döndüğünü belirtti.

Özcoşar, öğrencilerin, ilçe merkezi Nusaybin Mor Yakup Mahallesi Cumhuriyet Meydanı adresinde bulunan geçici binasında 2021-2022 akademik yılında öğretimlerine devam edeceklerini kaydetti.

27 Eylül'de öğretime başlayacak olan Nusaybin MYO'nun ihtiyaç ve hazırlık durumunu yerinde inceleyen Özcoşar, yüksekokulun Nusaybin'e taşınmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Özcoşar, "Mardin'in tüm ilçelerinde akademik öğretim faaliyetlerinin yerinde yapılması düsturu ile hareket ediyoruz. Biliyorsunuz ki kısa süre önce hayırsever iş insanımızın yapımını üstlendiği Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu binasının temel atma törenini gerçekleştirdik. 4 bin 150 metrekaresi kapalı olmak üzere yaklaşık 4 bin 400 metrekare kullanım alanına sahip binanın yapımının tamamlanmasının ardından Nusaybin MYO öğrencilerimiz çok daha donanımlı ve modern bir kampüs alanında öğrenim görecektir." ifadelerini kullandı.

Ziyarete Nusaybin Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ahmet Gemi ve Genel Sekreter Yardımcısı Tarık Demir eşlik etti. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir