• DOLAR 9.758
  • EURO 11.389
  • ALTIN 564.568
  • ...
Yakalanan 34 göçmenin yanlarındaki kayıp çocuk ailesiyle buluşturuldu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Van Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'ye yasadışı yollardan giren 34 düzensiz göçmenin yakalandığını bu göçmenlerin yanında bulunan 5 yaşında erkek bir mülteci çoğun ise kaybolduğu belirtildi.

Açıklamada, “Çaldıran ilçesine bağlı Yukarı Gülderen Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında 34 kişilik mülteci grubu yakalanmış olup, yakalanan grup içerisinde 5 yaşlarında bir erkek çocuğunun ailesinin ve hiç bir yakınının yanında olmadığının fark edilmesi üzerine ailesini kaybettiği anlaşıldı. Yakalanan mülteci grubuyla yapılan görüşme sonucunda çocuğun ailesinin bulunması için 15 Eylül 2021 günü devriye faaliyeti icra edilerek saat 19.00 sıralarında Aşağı Gülderen Mahallesinde yakalanan 6 kişilik mülteci grubunun işlemlerinin yapılması için karakola getirildiğinde içlerinde kayıp çocuğun ailesinin de olduğu tespit edilmiş ailesine teslim edilmiştir."

Düzensiz göçmenlerin işlemlerinin yapılmasına müteakip ilgili kurumlara teslim edildiği kaydedildi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir