• DOLAR 9.615
  • EURO 11.238
  • ALTIN 554.27
  • ...
Urfa'da yoğun bakımlar yüzde yüz dolu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Aşılamada en düşük, vaka sayısının da en yüksek olduğu beş kentten biri olan Urfa'da, pandemi servislerine her gün yeni hasta yatışı yapılıyor.

Aşı tereddüdün oldukça yüksek olduğu kentte, aşılamaya ve yoğun bakımlarının doluluk oranına ilişkin konuşan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Gengeç, "Urfa'da özellikle kırsal kesimlerde aşı tereddüdü yaşandığını" söyledi.

"Ekonomik durumun düşük olduğu yerlerde aşı tereddüdün çok daha fazla olduğunu" belirten Geçken, "Bunun birkaç nedeni var, bunlardan birincisi güvensizlik sorunu, ikincisi anadilinde sağlık hizmeti sunma problemi var, insanlara ulaşılamıyor ve dili bilmediği için kaygıları tam cevaplanamıyor" dedi.

Yoğun bakımların yüzde yüz dolu olduğunu ifade eden Geçken, "Urfa'da günlük ölü sayısı 15-20'yi bulabiliyor. Şu an yoğun bakımda entübe 7 gebe hasta bulunuyor" diye konuştu.

1 milyonun üzerinde Suriyeli'nin yaşadığı kentte mültecilerin aşılanmasıyla ilgili sorunlara da değinen Geçken, kayıtlı mültecilerin aşılanmasında sorun yaşanmadığını ancak kayıt dışı mültecilerin aşıya erişimde sorun yaşadıklarını söyledi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir