• DOLAR 8.874
  • EURO 10.48
  • ALTIN 499.049
  • ...
Askeri kontrol noktasında çatışma
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

 Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre El-Celeme askeri kontrol noktasında işgal güçleriyle Filistinli direnişçiler arasında çatışmalar meydana geldi. 

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre El-Celeme kontrol noktasında Filistinli direnişçiler işgal güçlerine ateş etti. Bazı direnişçiler de boru dirseklerinden elde edilen el yapımı patlayıcılar attılar. 

Cenin'in güneyindeki Ya'bed kasabasının yakınında bulunan Dutan Kulesi kontrol noktasında da direnişçiler işgal güçlerinin üzerine patlayıcı boru dirsekleri attılar. Burada kontrol noktasında toplanan işgalci askerlerle Filistinli direnişçiler arasında çatışmalar meydana geldi. 

İşgal güçleri gerek El-Celeme civarında ve gerekse Ya'bed'de evlere baskınlar düzenleyerek geniş çaplı aramalar yaptılar. İşgalcilerin Celbu Hapishanesi'nden kaçmış olan ve henüz ele geçirilemeyen son iki esiri bulma amacıyla bu aramaları yaptıkları ifade edildi. 

Salim askeri kampı yakınında bulunan ve henüz kimliği belirlenemeyen bir Filistinli gencin işgal güçleri tarafından tutuklandığı bildirildi. 

El-Celeme köyü ahalisinden Abdülkerim Ebu Ferha isimli bir gencin de 1948 Toprakları içinde bulunduğu bir sırada tutuklandığı haber verildi. 

Ramallah'ta özgürleştirilmiş eski esirlerden Hamdi Hasaneyn Ramane evine baskın düzenlenerek tutuklandı. 

İşgalciler Beir Zeit Üniversitesi öğrencisi Kassam Abid'i de tutukladılar. 

Ramallah'ın batısındaki Beytu Likya'da Edib ve Hani Mufarice isimli kardeşleri evlerine baskın düzenleyerek tutukladılar. 

El-Halil'de özgürleştirilmiş eski esirlerden Hicazi El-Kavasimi ile onun kız kardeşinin oğlu İsmail El-Ca'beri'yi tutukladılar. 

İşgalciler bunların dışında da birçok yere baskın düzenledi ve bazı kişileri tutukladılar. Baskın düzenledikleri yerlerin bazılarında da çatışmalar vuku buldu. 

 

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir