• DOLAR 13.398
  • EURO 15.228
  • ALTIN 792.492
  • ...
Yetimler Vakfı, Ağrı'da öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Vakfın Ağrı İl Temsilciliği, önceden tespit ettiği yetim öğrencilerin okul kırtasiye ihtiyaçları karşılamak maksadıyla kentte başlattığı faaliyetlerde onlarca öğrenciyi sevindirdi.

Bir çanta içinde ihtiyaç duyulan kırtasiye ürünleri, Yetimler Vakfı gönüllüleri tarafından mahalle mahalle, kapı kapı dolaşılarak teslim edildi.

 

Yaptıkları yardımlarla öğrencileri sevindirdiklerini belirten Yetimler Vakfı Ağrı il Temsilcisi Suat Çelik, bu mutluluğa vesile olan herkese teşekkür etti.

Okulların açılması ile özellikle yetim öğrencilerin çok sayıda ihtiyacının olduğunu kaydeden Çelik şunları söyledi:

"Malumunuz okulların açılması ile öğrencilerin oluşan ihtiyaçları mevcut. Hakikatten hayat pahalılığın arttığı bu dönemde bütün kırtasiye malzemeleri adeta ateş pahası olmuş. Biz de 'Bu noktada neler yapabiliriz, öğrencilerimize nasıl bir katkıda bulunabiliriz?' diye tefekkür ettik. Öğrencilerimize kırtasiye yardımı yapma kararı aldık. Aldığımız bu karar kapsamında çalışmalara başladık. Ayrıca bir buçuk yıldır salgın nedeni ile öğrencilerimiz okullarından uzak kaldılar. Okulların açılmasını fırsat bilerek Türkiye geneli olduğu gibi kentimizde de öğrencilerimize yardımlarımızı ulatırdık. Çantalar içinde defterler, kalemler gibi öğrencilerin kırtasiye namına ihtiyaç duydukları ne varsa karşıladık. Cenab-ı Hak bu hayırda öncülük eden kardeşlerimizden razı olsun. Bu dönemsel çalışmanın yanında yetimlere yönelik yıl boyunca da çalışmalarımız sürüyor ve bundan sonra da sürdüreceğiz inşallah. Bu noktada hayırseverlerimizin desteklerini bekliyoruz." (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir