• DOLAR 9.59
  • EURO 11.152
  • ALTIN 557.54
  • ...
Kur'an kursları eğitim-öğretime başladı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle açıklama yapan Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, Kur'an kurslarının eğitim-öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını dileyerek öğretici ve öğrencilere başarı temennisinde bulundu.

Bütün eğitimlerin en önemli unsurunun eğitimi veren kişiler olduğuna dikkat çeken Arvas, "Kur'an eğitiminin manevi birikimimiz için kıymet ve değeri ifadelerle anlatılamaz. Fakat öğreticilerimizin daha rahat şartlarda eğitim verebilmeleri için gerekli alt yapı hizmetlerinin tamamlanması, salonlarımızın kış eğitimine ve pandemi şartlarına uygun hale getirilmesini önemli buluyoruz. Covid-19'un yayılmasını önlemek için hem camilerdeki din görevlilerimizin hem de Kur'an kursu öğreticilerimizin üzerlerindeki iş yükünü hafifletmek adına camilerimizin ve Kur'an kurslarımızın temizliği için İŞKUR'un Toplum Yararına Programı (TYP) üzerinden personel alınması talebinde bulunmuştuk. Talebimiz kısmen de olsa olumlu karşılandığı için ayrıca teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas

Dinin doğru kaynaktan öğrenilmesinin önemine dikkat çeken Arvas, "Kur'an kurslarımız sayesinde dinimizi öğrenmenin önündeki engeleler kalkmış oldu. Yatılı Kur'an kurslarımızda ve diğer kurslarda verilen hafızlık eğitimi sayesinde Kur'an hafızlarımız her geçen gün artıyor. Bütün bunlar Diyanet İşleri Başkanlığımızın sunduğu güzel hizmetlerin bir neticesidir. dedi.

Arvs, "Diyanet-Sen Van ailesi olarak her yaş grubundan insanımıza güzel dinimizi öğretmek için çaba harcayan, büyük gayretler gösteren Kur'an kursu öğreticilerimize teşekkür ediyor, sıkıntıların aşılıp sağlıklı, güvenli ve huzur içinde bir eğitim-öğretim yılı olmasını temenni ediyoruz. Kur'an kursu öğreticilerimiz ve öğrencilerimiz için 2021-2022 yılı Kur'an Kursu Eğitim-Öğretim döneminin hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir