• DOLAR 9.255
  • EURO 10.775
  • ALTIN 526.995
  • ...
Dünya geneli Covid-19 salgınında son durum
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Vaka sayısı ABD'de 41 milyon 586 bini, Hindistan'da 33 milyon 200 bini, Brezilya'da 20 milyon 958 bini ve İngiltere'de 7 milyon 168 bini geçti.

ABD Başkanı Joe Biden'ın, çalışanlar için aşı zorunluluğunu yaklaşık 100 milyon kişiyi kapsayacak şekilde genişletmesi, Cumhuriyetçi kesimde tepkiye neden oldu.

ABD’nin Los Angeles şehri, ortaokul ve lise öğrencileri için aşıyı zorunlu hale getirdi.

Alman biyoteknoloji firması BioNTech, Covid-19 aşısının 5 ila 11 yaş grubu çocuklarda kullanım izni için gelecek haftalarda yetkili makamlara başvuracağını açıkladı.

İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza, İtalya İlaç Ajansının (AIFA) aşıda 3. doz için onay verdiğini, uygulanmasına da bu ay içinde zayıf ve sağlık bakımından savunmasız kişilerden başlanacağını belirtti.

Danimarka Ulusal Sağlık Kurulu, ülkedeki salgının tamamen kontrol altına alındığını ve bu nedenle bütün önlemlerin kaldırıldığını açıkladı.

Balkan ülkesi Karadağ, 14 Eylül’den itibaren geçerli olmak üzere ülkeye girişlerde yeni kurallar uygulamaya başlayacağını duyurdu. Bu çerçevede salı gününden itibaren ülkeye giriş yapmak isteyen yabancılar ve Karadağ vatandaşlarından, en az 14 gün önce aşının son dozunun uygulandığını gösteren sertifika, 72 saatten eski olmayan negatif PCR testi sonucu, 14 günden eski olan ve 180 günden eski olmayan pozitif PCR testi sonucu veya 48 saatten eski olmayan antijen testi ibraz etmelerinin isteneceği belirtildi.

Tunus ile Libya, iki ülke arasındaki kara ve hava sınırlarının gelecek hafta açılması ve uçuşların yeniden başlaması konusunda anlaşmaya vardı.

Uganda'da dini liderler, aktivistler ve siyasetçiler, ibadethanelerin salgın nedeniyle 2 aydan uzun süredir kapalı tutulmasının haksız olduğunu belirterek hükümete dava açtı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir