• DOLAR 9.273
  • EURO 10.764
  • ALTIN 527.81
  • ...
"Kur'an-ı Kerimi Yüzüne Güzel Okuma Yarışması" bölge finali Bitlis'te yapıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Yarışmacılar ve yarışmayı izlemek için gelenlere, cami girişinde dezenfektan verilerek maske dağıtıldı. Cami içinde de sosyal mesafeye dikkat edilmesi için uyarılarda bulunuldu.

Bitlis merkez Hacı Hikmet Kiler Camii'nde düzenlenen yarışma, Mehmet Sıddık Erkoç Hoca'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Yarış öncesi jüri tarafından yarışmanın kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı. Daha sonra yarışmacıların okuma sıralaması ve okuyacakları ayetlerin belirlenmesi için hazırlanan zarflar yarışmacılar tarafından çekilerek belirlendi.

Yarışma öncesi açıklamalarda bulunan Bitlis İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani, bölge finalinin Bitlis'te yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

"Sizin en hayırlınız, Kur'an-ı öğrenen ve öğretenlerinizdir." hadisini hatırlatarak sözlerine başlayan Geylani, "Öğrenciler arası 'Kur'an-ı Kerimi Yüzüne Güzel Okuma Yarışması' bölge finalinin ilimizde yapılacak olması bizleri çok sevindirdi. Ağrı, Bingöl, Kars, Artvin, Iğdır, Elazığ, Muş, Van, Bayburt ve Erzurum ilinden gelen misafirlerimizi ağırlıyoruz. Öğrencilerimizi, anne babalarını ve hocalarımızı tebrik ediyoruz. Gerçekten Kur'an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasına katılanlar büyük cesaret gösterdiler. Hocalarımız öğretti, öğrencilerimiz öğrendiler. Ülkemize, milletimize, Bitlis'imize ve alemi İslam'a hayırlı olsun. İnşallah hayırlı neticeler alırız. Yarışmanın Bitlis'te yapılmasını önerdikleri için Diyanet İşleri Başkanlığımıza da teşekkür ediyoruz." dedi.

Kıyasıyla yapılan yarışmanın ardından kızlar kategorisinde Elazığ'dan Elif Koç birinci, Erzincan'dan Aslı Nur Bingöl ikinci ve Bitlis'ten Sümeyye Önlük üçüncü olurken; erkekler kategorisinde ise Muş'tan Bilal Akın birinci, Artvin'den Melih Oda ikinci ve Ağrı'dan Ömer Faruk Torun üçün oldu.

Dereceye giren öğrencilere ödüllüleri verilirken, yarışmaya katılım sağlayan tüm yarışmacılara plaket takdim edildi.

Kız ve erkek kategorisinde bölge finalinde birinci olan yarışmacılar, İstanbul'da yapılacak Türkiye finaline katılacak. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir