• DOLAR 16.192
  • EURO 17.466
  • ALTIN 965.283
  • ...
Mardin'de 112 Acil hattına gelen çağrıların yüzde 86'sı asılsız çıktı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Mardin'de, Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyon Toplantısı, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında toplandı.

Toplantıda, son 8 ayda sadece Mardin'de 112 Acil Çağrı Merkezine gelen tüm çağrıların yüzde 86,12'sine tekabül eden 788 bin 970 çağrının asılsız çıktığına vurgu yapıldı.

Valilik Dara Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda; acil çağrı hizmetlerinin etkin, verimli ve hızlı bir şekilde sunulması, ilgili birimler arasındaki iş birliği ve koordinasyonun sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla düzenlenen toplantında, Acil Çağrı Merkezi Müdürü Hülya Karaboğa, kurumun çalışmaları, personel durumu, teknik konular, çağrı istatistikleri, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

112 Acil Çağrı Hattını gereksiz yere meşgul eden ve asılsız ihbarda bulunanlara yönelik cezai yaptırımların uygulandığı belirtilen toplantıda, ağustos ayı sonu itibariyle toplam 915 bin 539 çağrının karşılandığı; bunların 126 bin 569 tanesinin vakaya dönüşen çağrı olduğu, 788 bin 970 tanesinin de vakaya dönüşmeyen asılsız çağrı olduğu kaydedildi.

Halka asılsız ihbar yapmamaları konusunda çağrıda bulunan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş "Asılsız çağrıların yapılmaması konusunda vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. Çünkü yapılan her asılsız çağrı yardıma ihtiyacı olan bir vatandaşımıza ulaşılmaması demektir. Asılsız çağrılar hem yardıma ihtiyaç duyan vatandaşa ulaşmayı engelliyor hem de sağlık, itfaiye ve güvenlik güçlerimizin işini zorlaştırıyor. Her asılsız çağrının bir canı tehlikeye attığı unutulmamalıdır." dedi. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir