• DOLAR 13.483
  • EURO 15.359
  • ALTIN 771.488
  • ...
Gazze'deki Filistinli direniş grupları, Siyonist rejimi uyardı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Komite adına Gazze'de basın toplantısı düzenleyen Zeki Debabiş, "(Filistinli) Esirlere verilecek herhangi bir zararın yansımaları konusunda işgalcileri uyarıyoruz." ifadesini kullandı.

Debabiş, "Tutuklulara zarar verilmesi kırmızı çizgidir. Filistin halkı tüm siyasi yelpazesi, ulusal güçleri ve yiğit direnişiyle, İsrail'in gerginliği tırmandırması ve tutuklulara karşı uyguladığı terörün önünde eli kolu bağlı beklemeyecektir." diye konuştu.

Komitenin, tutuklularla ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte, cezaevlerindeki tüm ciddi yeni gelişmeleri takip etmek için sürekli toplantı halinde kalmaya karar verdiğini aktaran Debabiş, uluslararası kuruluşlardan rolünü üstlenmesini, Siyonist rejimi dizginlemesini ve hapishanelerdeki Filistinli tutuklulara yönelik saldırıları durdurmak için tüm sorumluluklarını yerine getirmesini istedi.

Siyonist rejimin, Gilboa Hapishanesi'ndeki Filistinli tutukluların tamamını farklı hapishanelere taşıdığını ve çoğunu hücrelere koyduğunu belirten Debabiş, Gilboa Hapishanesi'ndeki tutukluların liderlerinin dünden beri İşgal rejimi istihbaratı tarafından sorguya tabi tutulduğunu söyledi.

- Ne olmuştu?

Filistinli 6 tutuklu dün sabah, İşgal topraklarının kuzeyinde yer alan yüksek güvenlikli Gilboa Hapishanesi'nden tünel kazarak kaçmıştı.

Siyonist rejim Kamu Yayın Kuruluşu (KAN), Fetih Hareketi'nin silahlı kanadı El-Aksa Şehitleri üyesi Zekeriya ez-Zebidi ile İslami Cihad Hareketi mensubu Yakub Nufeyat, Muhammed Kasım el-Arıda, Yakub Mahmud Kadri, Eyhem Fuad Kemamci, Mahmud Abdullah el-Arıda'nın, cezaevinde aynı koğuşta kaldıklarını ve 10 metrelik bir tünel kazdıklarını bildirmişti.

Gilboa Hapishanesi'nin Siyonist rejimdeki yüksek güvenlikli hapishanelerden biri olduğu, İrlandalı uzmanların gözetiminde inşa ettirilerek 2004 yılında açıldığı ifade ediliyor.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir