• DOLAR 9.591
  • EURO 11.146
  • ALTIN 557.106
  • ...
Gaziantep’te öğrencilere kitap ve boyama seti hediye edildi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, okul öncesi eğitime başlayan minik öğrencilere Bilge Kâşifler Eğitim seti ve boyama seti hediye etti.

Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin ve Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç ile birlikte okulları ziyaret eden Tahmazoğlu, bugüne kadar okul öncesi eğitim için öğrencilere 37 bin Bilge Kâşifler Eğitim seti ve 345 bin adet boyama seti hediye etti.

 

“Türkiye’de en fazla öğrenciye sahip ilçeyiz”

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey’de 270 bine yakın öğrencinin bulunduğunu belirtti.

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Şahin, “Çocukların içinde olmadığı hayatın bir dalı kırık gibi, bu nedenle öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi önemsiyoruz. Şahinbey ilçemiz Türkiye’nin en çok öğrencisinin olduğu bir ilçe. Yaklaşık 270 bin öğrencimiz ve çok güçlü bir kadromuz var. Şahinbey gün geçtikçe eğitimde niteliği, akademik başarısı artan ve okul alt yapısında çok ciddi gelişmeleri olan bir ilçe. Ayrıca Şahinbey Belediyesi gibi çok güçlü bir paydaşımız var. Verdiği desteklerle eğitimde fırsat eşitliğini sağlıyor. Böylece Şahinbey’deki eğitim kalitesi artmış oluyor. Bir kez daha eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Okullarda çocuklarımızı görmek bizi mutlu ediyor

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da okul öncesi eğitim için, eğitim seti ve boyama seti hediye ettiklerini söyledi.

2021 2022 eğitim-öğretim yılının öğretmenlere ve öğrencilere hayırlı olmasını dileyen Tahmazoğlu, “Geçtiğimiz dönem pandemiden dolayı okullarımız açılamamıştı. Şimdi okullarımızda çocuklarımızın sesini duymak ve onları görmek bizleri mutlu etti. Şahinbey Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda ana sınıfı öğrencilerimize 20 bin tane Bilge Kâşifler seti dağıtımı yapıyoruz. Bu setin her birinin içerisinde 18 tane kitap bulunuyor. Böylece toplamda 360 bin kitap dağıtmış oluyoruz. Yine ana sınıfı, ilkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerimize toplamda 120 bin adet boyama seti dağıtıyoruz. Çocuklarımız böylece sulu boya, kuru boya ve pastel boya ihtiyaçlarını buradan karşılamış olacaklar. Toplama baktığımızda 375 bin adet boyama seti dağıtmış oluyoruz. Bu anlamda öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Yeni eğitim öğretim yılımızın öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir