• DOLAR 13.48
  • EURO 15.362
  • ALTIN 771.511
  • ...
Avrupa Yetim Eli Kızıltepe’deki yetim öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Hayırseverlerin yaptığı kırtasiye yardımlarını Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan çok sayıda yetim çocuğa ulaştıran Avrupa Yetim Eli, hayırseverlere de çağrıda bulundu.

Kendileri için hazırlanan okul çantaları ve kırtasiye malzemelerini gönüllerince seçen Kızıltepeli yetim çocuklar ve aileleri, kendilerine yardımda bulunan yardım kuruluşuna ve hayırseverlere teşekkür etti.

 

Uluslararası yardım kuruluşu olan Avrupa Yetim Eli adına Mardin’in Kızıltepe ilçesinde çocuklara kırtasiye yardımında bulunduklarını belirten gönüllü temsilci Mehmet Ali Aysu, “Türkiye’de pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim-öğretim dönemi nedeniyle yetim çocuklarımızın okul ihtiyaçlarını giderme adına onlara çanta ve kırtasiye malzemelerini teslim ettik. Bu çocuklar, diğer arkadaşlarından geri kalmayarak eğitimlerinden geri kalmayacaklar inşallah. Allah hayır sahiplerini bu yetimleri sevindirdikleri için ecirlerini kat kat verbin.” ifadelerini kullandı.

Hayırseverlere çağrıda bulunan Aysu, “Daha önceden de çağrıda bulunduğumuz gibi çağrımızı yeniliyoruz. Hayırseverler bir yetimin okul ihtiyacını karşılamak için bizlere bağışta bulunabilirler. Ayrıca kırtasiye malzemeleri olarak çantamızın içerisinde; yağlı, sulu ve pastel boya, kalem, silgi, kalem traş ve ders sayılarına göre defterleri yetim öğrencilerimize ulaştırdık.” dedi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir