• DOLAR 9.615
  • EURO 11.238
  • ALTIN 554.27
  • ...
Düzensiz göçü önlemek için Sahil Güvenlik Komutanlığı Van Gölü'nde konuşlandı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, Van Gölü'nde, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığına bağlı olarak görev yapmak üzere 2 Sahil Güvenlik Botu ile göreve başladığını duyurdu.

Açıklamada, düzensiz göçün engellenmesi kapsamında denizlerde sürdürülen yoğun ve kesintisiz mücadeledeki tecrübelerin ve sahip olunan denizcilik kültürünün bundan sonra Van Gölü'nde de sürdürüleceğinin altı çizildi.

Van Gölü'nde kalıcı şekilde konuşlanarak vatandaşlara hizmet vermeye başladığının belirtildiği açıklamada, özellikle düzensiz göçle mücadele başta olmak üzere her türlü yasa dışı faaliyetle etkin şekilde mücadele edileceğine vurgu yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Sahil Güvenlik Komutanlığının, 2692 Sayılı Kuruluş Kanunu ile kendisine tevdi edilen görevleri Van Gölü’nde de yerine getirebilmesi maksadıyla sürdürülen teşkilatlanma ve konuşlanma çalışmaları büyük oranda tamamlanmıştır.

Sahil Güvenlik Komutanlığının Van Gölü'ndeki nihai konuşlanması Van/Edremit'te Sahil Güvenlik Van Gölü Grup Komutanlığı ve Edremit Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığı, Bitlis/Tatvan'da Tatvan Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığı olarak planlanmıştır.

Van Gölü'nde Emniyet ve Jandarma il/ilçe teşkilatları ile yakın iş birliği ve koordine halinde her türlü yasa dışı faaliyete engel olmak üzere 7 gün 24 saat görev icra edecek olan Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından, ihtiyaçlar kapsamında ilave Sahil Güvenlik unsurları da Van Gölü'nde görev yapmak üzere konuşlandırılacaktır." (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir