• DOLAR 12.369
  • EURO 14.009
  • ALTIN 713.051
  • ...
Vali, işçilerle badem hasadı yaptı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Karaloğlu, burada yaptığı açıklamada, Diyarbakır'ın tarım ve hayvancılıkta lokomotif şehirlerden bir tanesi olduğunu söyledi.

Neredeyse her hafta başka bir ürünle hasat günü yaptıklarını ifade eden Karaloğlu, bu etkinliklerde Tarım ve Orman Bakanlığı, Valilik ve Belediye olarak ne gibi destekler verebileceklerini çiftçilerle konuştuklarını belirtti.

Karaloğlu, kuzey ilçelerinde sulama imkânı olmayan, eğimi fazla olan arazilerde badem, fıstık ve cevizi arttırma hedefiyle Büyükşehir Belediyesi, Orman İl Müdürlüğü ve GAP İdaresi Başkanlığı'nın ortak kararıyla 2021'i Sert Kabuklu Meyve Yılı ilan ettiklerini anımsatarak şöyle konuştu:

İnşallah 2021 ve 2022'de 5 bin 500 dekarlık yeni bahçe oluşturacağız. Çiftçimize hem fide dağıtımı yapıyoruz hem aşılama yapıyoruz. Bugün burada yaptığımız gibi araç gereç, ekipman konusunda da elimizden gelen desteği veriyoruz. Maksadımız Diyarbakır'ı 2023'te 45 bin dekarlık sert kabuklu meyve bahçesiyle Türkiye'nin en önemli merkezlerinden biri haline getirmek. Fıstık, badem, ceviz akla geldiğinde Türkiye'nin en önemli illerinden bir tanesi Diyarbakır olsun diye arzumuz var. Emek sizden, destek bizden, inşallah bereket de yüce Rabbimizden olsun, hasadımız bereketli olsun.

Karaloğlu, konuşmasının ardından Eğil'deki çiftçilere 2 silkme, 2 badem soyma, 2 üzüm sıkma, 5 süt sağım makinasının dağıtımını gerçekleştirdi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir