• DOLAR 8.871
  • EURO 10.385
  • ALTIN 500.622
  • ...
İSKİ: Baraj çevresi ve dereleri kirletmeyin
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İSKİ'den yapılan açıklamada, küresel iklim değişikliği sebebiyle yaşanan kuraklık sonucu, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de, su kaynaklarının daha titiz korunması gerektiği belirtildi.

Açıklamada, "Bu sebeple İdaremiz, 365 gün 24 saat, İstanbul’u besleyen tüm su kaynakları, su havzaları ve derelerde denetimlerini titizlikle sürdürüyor. Istrancalar’dan Melen’e kadar geniş bir coğrafyada çalışmalar yürütüyor." denildi.

Ancak alınan tüm önlemlere rağmen, olumsuzlukların yaşanmaması adına İstanbulluların dikkatli olması, İSKİ'nin almış olduğu önlemlere destek vermesinin büyük önem arz ettiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu kapsamda, tüm İstanbulluların, gerek baraj çevresinin gerekse de derelerin kirletilmemesi noktasında azami dikkati göstermesi gerekmektedir.

Bununla birlikte, bu alanları kirletenlerin görülmesi ya da oluşmuş bir kirliliğin fark edilmesi halinde Alo 185 ve İSKİ sosyal medya hesaplarından kurumumuzla iletişime geçilmesini saygıdeğer İstanbullulara önemle duyururuz!" (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir