• DOLAR 8.872
  • EURO 10.382
  • ALTIN 497.29
  • ...
Şahinbey Belediyesi'nden yangınzedeler için 10 milyon TL'lik destek
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediyesi Meclisi bir önemli projeye daha imza attı. Şahinbey Belediye Meclisi Ağustos ayı 1’inci oturumunda yangından etkilenen şehirler için 10 milyon TL’lik destek sağlanması kararı çıktı.

 

Daha önce yanan ormanlar için 27 bin ağaç, Osmaniye ve Manavgat’a su tankeri gönderen Şahinbey Belediyesi, yangında etkilenen şehirler ve yangınzedeler için 10 milyon TL’lik destek sağlayacak.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Türkiye’nin birçok ilinde çıkan orman yangınlarında yok olan ağaçları yeniden canlandırmak için 27 bin adet ağaç, yangın söndürme ve soğutma çalışmalarına destek vermek için Osmaniye ve Antalya’nın Manavgat ilçesine su tankeri gönderildiğini belirtti.

“Yaralarımızı birlikte saracağız”

Şahinbey Belediyesi olarak yangında zarar gören tüm iller ve vatandaşlar için büyük bir üzüntü duyduklarını belirten Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak yangın söndürme ve soğutma çalışmaları için Osmaniye ve Manavgat’a su tankeri göndermiş ve 27 bin ağaç desteğinde bulunacağımızı söylemiştik. 27 bin ağaç bağışını daha da arttıracağız. Ağustos ayı meclisimizin birinci oturumunda yangında zarar gören vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi için 10 milyon TL’lik destek sağlama kararı aldık. Açılan yaralarımızı hep birlikte saracağız. Yangında zarar gören tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun diyor bundan sonraki süreçte de Şahinbey Belediyesi olarak yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir