• DOLAR 8.868
  • EURO 10.409
  • ALTIN 501.38
  • ...
İşgalci çete elebaşısından İran'a tehdit
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HABER MERKEZİ-AA

Naftali Bennett, işgal ordusunun Kuzey Komutanlığını ziyaretinde 29 Temmuz'da siyonist şirkete ait gemiyi hedef alan saldırıya ilişkin konuştu. 

Söz konusu saldırıyla ilgili İran'ı suçlayan Bennett, "İran'ın gemiye saldırısının hemen ardından istihbaratımızı ABD, İngiltere ve diğer ülkelerdeki dostlarımızla paylaştık. Olayın arkasında kimin olduğuna dair kimsenin şüphesi olmasa da emin olunması için somut deliller sunduk." ifadelerini kullandı.

Bennett, Tahran yönetimine tehditler savurarak, şöyle devam etti:

"Gemi ve İran konusunda dünyayı bir araya getirmek için çalışıyoruz ama aynı zamanda yalnız hareket etmeyi de biliyoruz. İranlılar, Tahran'da barış içinde oturmanın ve oradan tüm Orta Doğu'yu yakmanın imkansız olduğunu anlamalı. Bitti."

Siyonist iş insanı Eyal Ofer'in sahibi olduğu İngiltere merkezli Zodiac Maritime Denizcilik Şirketine ait "M/T Mercer Street" isimli gemi, 29 Temmuz'da Tanzanya'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne giderken Hint Okyanusu'nda saldırıya uğramış, 2 mürettebat ölmüştü.

İş rejimi saldırının arkasında İran'ın olduğunu ileri sürmüş, İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade ise bu iddiayı reddetmişti.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir