• DOLAR 9.804
  • EURO 11.431
  • ALTIN 566.274
  • ...
Batman Üniversitesi öğrencilerinin projesi TEKNOFEST finalinde yarışacak
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

21-26 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanında düzenlenecek olan “İletişim Teknolojileri Yarışması”nda Batman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Nupelda Atlı ile Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Muhammed Hüseyin Yıldızbaş temsil edecek.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nden Doktor Öğretim Üyesi Şahide Akbulut’un danışmanlığında sağlık kategorisinde hazırlanan proje, “İleri Yaş Bireylerde Sağlık Destek Uygulaması” adı ile finalde yarışacak.

“Öğrencilerimizi destekliyoruz ve onlara güveniyoruz”

Bilimsel bilgiye ve inovasyona önem verilen üniversitelerinin TEKNOFEST finalinde yer almasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, öğrencilerin bu başarısını desteklediklerini ve öğrencilere güvendiklerini söyledi.

Bu tarz projelerin böylesine önemli alanlarda adını duyurmasının öğrencilerin motivasyonuna katkı sağlarken aynı zamanda üniversitelerinin de gelecek yıllarda diğer üniversitelere de örnek olacağını ifade eden Rektör Demir, finalde yarışacak öğrencilere başarılar diledi.(İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir