• DOLAR 16.192
  • EURO 17.466
  • ALTIN 965.283
  • ...
Antalya'da "mevsimlik işçilere ırkçı saldırı" iddialarına Valilikten açıklama
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada, dün saat 22.00 sıralarında Elmalı ilçesi Bayralar Mahallesi'nde mevsimlik işçi olarak çalışan 30 kişiden oluşan grup ile mahallede ikamet eden 50 kişiden oluşan grubun tartıştığı, ardından kavga ettiği hatırlatıldı.

Kavga üzerine olay yerine ilçe jandarma ekipleri ile müdahale edildiği ifade edilen açıklamada, "Şahıslar ile yapılan görüşmede, taraflar; sondaj açma meselesi yüzünden sözlü olarak tartıştıklarını, tartışmanın küçük çaplı kavgaya dönüştüğünü, daha sonra herhangi bir darp cebir olmadığı için kendi aralarında anlaşarak sulh olduklarını beyan etmişlerdir." denildi.

Açıklamada, "Serada çalışan işçilerin kendi istekleri üzerine, Bayralar Mahallesinden Elmalı Kocapınar Mahallesine güvenli bir şekilde geçişleri sağlanmıştır. Meydana gelen olayla  ilgili  Elmalı Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığınca gerekli işlemler başlatılmıştır. Sosyal medyada geçtiği gibi etnik bir kavga olayı olmamıştır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir