• DOLAR 8.664
  • EURO 10.182
  • ALTIN 491.425
  • ...
Erbaş orman yangınında zarar gören camide incelemelerde bulundu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Yangında zarar gören camide ve lojmanda incelemelerde bulunan Erbaş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Manavgat’ta bulunan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini belirtti.

Erbaş, ülke genelindeki tüm camilerde okunan afet konulu hutbe ile vatandaşlara rehberlik etmeye çalıştıklarını ifade ederek şunları söyledi:

Afetlere karşı tedbirlerimizi alma noktasında milletimize tavsiyelerde bulunduk. Şu anda Manavgat’ın yakınında, Kalemler’deyiz. Kalemler Camimizin bir duvarına yangın alevi vurmuş, caminin içerisinde herhangi bir hasar olmamakla birlikte dış kısmında bir hasar oluşmuştur. Hemen bitişiğindeki ev yanmış. Bu köyde epeyce hayvan telef olmuş. İnsanlarda can kaybı yok ama mal kaybı fazla. Cenab-ı Hak, her türlü afetten memleketimizi, milletimizi, insanlığı korusun. Birkaç haftadır ülkemizin bazı bölgelerinde, Karadeniz’de sel felaketi oldu. Selde vefat eden kardeşlerimiz oldu, Allah rahmet eylesin. Burada bir başka köyde üç kardeşimiz vefat etmiş. Onların cenazelerine yetişemedik ama kabirlerinin başında Kur’an okuduk, dua ettik. Allah rahmet eylesin. Yaralı kardeşlerimiz var, onlara da şifa diliyorum. Cenab-ı Hak her türlü afetten, selden, yangından, depremden, salgın hastalıktan milletimizi, bütün insanlığı muhafaza eylesin.

Erbaş’a, Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya da eşlik etti. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir