• DOLAR 8.874
  • EURO 10.48
  • ALTIN 499.049
  • ...
​Milli Eğitim Bakanı Selçuk Mersin’de öğrenciler bir araya geldi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Adana’dan karayoluyla Mersin’e geçen Bakan Selçuk’u Vali Ali İhsan Su’nun yanı sıra; Mersin Milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz, Hacı Özkan, Ali Cumhur Taşkın, Baki Şimşek, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otçu, Milli Eğitim Müdürü Âdem Koca, bölge müdürleri ile il ve ilçe protokolü üyeleri karşıladı.

Doğu Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne geçen Bakan Selçuk, burada oryantiring eğitimi gören öğrencilerin eğitimine katılarak, okçuluk gösterisini izledi ve ok attı.

Mersin temasları kapsamında Yenişehir ilçesindeki Barbaros Ortaokulu'nu ziyaret eden Bakan Selçuk, bayram sonrası 'Telafide Ben de Varım' etkinliklerinin ağustos ayında da tüm hızıyla devam edeceğini ve eylül başından itibaren ise okullarda olmak için tüm hazırlıkları yaptıklarını açıkladı.

Hazırlıkların temel noktasını, temizlik ve hijyenin oluşturduğunu vurgulayan Bakan Selçuk, "Türk Standartları Enstitüsü ile hazırlamış olduğumuz kontrol kılavuzunun yenilenmiş haliyle beraber, her türlü tedbirin alınması noktasında iş ve işlemlerimiz sürüyor. Bildiğiniz gibi okullarımızın tamamının 'okulum temiz' belgesi aldığını paylaşmıştık. Şimdi yeniden bu temiz belgesi gündeme geliyor ve bu doğrultuda da her bir okulumuzda denetçilerimiz incelemeler yapıyorlar. Daha önce de paylaşmıştım, 3 bin 300 civarında denetçimiz var Türkiye'de. Şimdi bu arkadaşlarımıza bin 200 yeni denetçi arkadaşımız daha ekleniyor ve onlarla beraber 'okulum temiz' belgesini ağustos ayının sonu itibariyle tamamlamış olacağız. Böylece okullarımızın ihtiyaçları varsa, bunları okul açılmadan önce halletmiş olacağız" diye konuştu.

Sözlerinin devamında okulların açılması konusunda öğretmenler, okul müdürleri, il ve ilçe yöneticileri tarafından her türlü hazırlıkların sürdüğünü kaydeden Bakan Selçuk, " Çocuklarımızın geleceği, eğitimi ve okulların rahat açılması için aşı çok önemli. Bu aynı zamanda bir toplumsal ödevdir. Aşı olarak hem kendimizi korumak hem de okulların açılması noktasında bir yol açmak söz konusu. Bütün toplumumuzun desteğini bekliyorum, sağ duyulu davranmalarını bekliyorum. Bizler 'okulum temiz' belgesiyle ilgili hazırlıkları sürdürürken, okulların temizlik bütçesini de 10 kat arttırdık. Bu artışla beraber okulların çok daha temiz bir şekilde hizmet verebilmesinin de önünü açmış oluyoruz. Ama toplumumuzun her ferdinin, çocuklarımızın geleceği için, çocuklarımızın eğitimi için aşı olması ve okulların rahat açılabilmesi için gereken desteği vermesi çok önemli." dedi.

Bakan Selçuk, son dönemdeki vaka artışlarının okullarının açılış tarihini etkileyip etkilemeyeceği yönündeki bir soruya ise "Şu andaki bakış açımız okulların 6 Eylül tarihinde açılmasıyla ilgili. Bununla ilgili Millî Eğitim Bakanlığı olarak her türlü görevi, vazifeyi yerine getiriyoruz, kimsenin şüphesi olmasın. Toplumumuzdan beklentimiz de buna destek olmak yönündedir. Odak noktamız okulların açılması" şeklinde yanıt verdi.

Bakan Selçuk, Barbaros Ortaokulu öğrencileri ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir