• DOLAR 9.615
  • EURO 11.238
  • ALTIN 554.27
  • ...
Birleşmiş Milletler: İsrail 2021 yılında Filistinlilere ait 474 yapıyı yıktı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi’nin (OCHA) raporunda, siyonist rejim  makamlarınca yıkılan söz konusu binalardan 150'sinin bağışçılar tarafından finanse edildiği belirtildi.

Raporda ayrıca yıkımların, onlarca kişinin yerinden edilmesine ve yüzlerce kişinin zarar görmesine neden olduğu kaydedildi. 

Uluslararası yasalarda insanlık suçu kabul edilen siyonist rejim yıkımlarının, aralarında 359 çocuğun da bulunduğu 656 kişiyi göçe zorladığı ve yüzlerce kişinin daha dolaylı yollardan zarar görmesine neden olduğu ifade edildi.

Rapora göre işgal yönetimi, ruhsat almadıkları gerekçesiyle Filistinlilerin evlerini yıkıyor. Oysa işgal yönetiminden herhangi bir inşaat için ruhsat almak Filistinliler açısından tamamen imkânsız bir şey.  

Öte yandan Filistinli uzmanlar, Siyonist İsrail rejiminin, Filistinlilerin özel mülklerine yönelik sürdürdüğü yıkımların, hiçbir hukuki dayanağı olmadığına dikkat çekerek, bu tür adımların işgal rejiminin Filistin halkının azmini kırma ve kentlerini Yahudileştirme politikalarının parçası olduğunu belirtiyor.

 Filistin Enformasyon Merkezi

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir