• DOLAR 8.759
  • EURO 10.316
  • ALTIN 492.51
  • ...
Malatya Umut Kervanından yüzlerce aileye kurban eti
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Malatya Umut Kervanı Başkanı Ali Sağlık, hayırseverlerin 4’ü büyük, 5'i küçük kurbanlığı yurt içinde; 30’unu da yurt dışında kesilmek üzere bağışta bulunduklarını, hijyenik bir ortamda profesyonel ekiplerce tekbir ve salavatlar eşliğinde kesimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Kurban etlerini, dağıtım ekiplerince daha önce tespit edilen yaklaşık 350 aileye dağıtmaya başladıklarını belirten Sağlık, çalışmalarının Kurban Bayramı süresince devam edeceğini dile getirdi.

Bayram namazının ardından kurban kesimine başladıklarını kaydeden Sağlık, “Bağış yapan vatandaşların kurbanlarını kestik, üye ve gönüllülerimizin kurbanları da peyder pey geliyor. Kesilen kurban etlerini hijyenik bir ortamda poşetleyerek daha önce tespit ettiğimiz yardıma muhtaç ailelere ulaştırmaya başladık. Şu ana kadar bağış yapılan 4 büyükbaş ve 5 küçükbaş kurbanı kestik. Kurban etlerini yaklaşık 350 aileye ulaştırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Kurbanlıkların hijyenik bir ortamda kesilip paketlendiğini söyleyen Sağlık, “Kurbanlıklara şefkatle yaklaşılarak incitmeden, hijyenik bir ortamda, pandemi kurallarına da riayet ederek kesimlerini sağlıyoruz. Kurban kesen Müslümanların kurbanı kabul olsun. Rabbim bizleri nice Kurban bayramlarına sağlık ve sıhhat içerisinde ulaştırsın inşallah.” temennisinde bulundu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir